Blog > Komentarze do wpisu
Stefan Kosiewski: Metamorfozy albo epitety na epolety, postulat wprowadzenia Bezwarunkowej Pensji Powszechnej dla Polaka

 wysłuchaj

Apulejusza "Złoty osioł" nie będzie już pewnie szansy miał, by stać się lekturą młodych szachistów tu i ówdzie wypowiadających się  po polsku na internetowych forach a szkoda, bowiem samo tylko tężenie umysłu w ocenie tego, co oczy widzieć chcą na desce szachowej, prowadzić musi niechybnie do zmatowania i szkiełka i oka.
 
Nie ulegamy wszak  pokusie starczego utyskiwania, nie epatujemy erupcją własnych, młodzieńczych erudycji, bo nie popuszcza nam czas, którego tak niewiele zostało już do przetrwonienia z tymi, dla których Metamorfozy Boskie objawiają się w grudniowej porze składania życzeń przemiany niewyszukanych epitetów na epolety.
 
Przypomnijmy zatem upraszczając, iż e.p.  to tyle samo, co bicie piona, który za bardzo się wychylił, iż w niedzielę 7 grudnia 2008 roku sowa przyniosła zapowiedź audycji telewizyjnej, która tegoż samego dnia wyemitowana została w godzinach wieczornych w pierwszym programie publicznej telewizji niemieckiej ARD z udziałem kilku znaczących, niemieckich polityków oraz przedsiębiorcy Götza Wernera, właściciela dużej sieci drogerii, miliardera odgrywającego rolę protagonisty idei wprowadzenia w Niemczech zasadniczego dochodu (das Grundeinkommen), pensji zasadniczej wypłacanej każdemu dorosłemu obywatelowi bez nakładania nań obowiązku wykonywania pracy, czy jakichkolwiek innych świadczeń.  
 
Ze względów dobrze uzasadnionych dajemy od pewnego czasu po polsku pod uwagę postulat wprowadzenia Bezwarunkowej Pensji Powszechnej dla Polaka. Nie jakiegoś zasiłku wypłacanego bezrobotnym obywatelom z łaski rządzących nimi polityków, którzy potrafią zajmować w rządzie pozycje Ministrów Pracy, ale nie potrafią zapewnić wszystkim obywatelom pracy, lecz postulat zasadniczej, powszechnej i niezbywalnej, gwarantowanej przez państwo pensji umożliwiającej ludzką egzystencję w Polsce XXI wieku. 
 
Prof. Götz Werner określił wysokość des Grundeinkommens na 600 do 800 euro  ; przy dzisiejszych cenach chleba i igrzysk w Polsce Zasadniczy Dochód/ Pensja dla Polaka winna wynosić od 2.400 do 3.200 złotych.  Każdy zaś Polak, który będzie miał pracę, będzie chciał i będzie mógł pracować, będzie zarabiał dużo więcej ponad to.  Każdemu zaś, komu wydawać się będzie ta kwota zbyt dużą sumą, przypomnieć należy, iż nie tak dawno jeszcze pensje w Polsce wypłacane były w milionach. Rzecz w proporcjach.
 
Zasadniczy dochód w Unii Europejskiej jest postulatem, który winien stać się punktem programu politycznego partii narodowej Polaków nie szukających rozwiązań w historycznych manuskryptach, lecz potrafiących na swój sposób rozegrać swoją własną partię w wyznaczonym przez Pana Boga czasie.
 
Szczęść Boże Ludziom Takiej Partii!
 
Z Frankfurtu nad Menem mówił
 
Stefan Kosiewski
http://de.groups.yahoo.com/group/sowa/message/240
http://sowa.beeplog.de/17379_286557.htm
http://sowa.mypodcast.com/200704_archive.html
Od Frankfurt

http://de.groups.yahoo.com/group/sowa/message/229 W niedzielę 7 grudnia2008
Das Erste - Anne Will - Podcast 
Anne Will diskutiert mit ihren Gästen über politische Prozesse, wirtschaftliche Zusammenhänge und gesellschaftliche Trends. Sendezeit: Sonntags, 21:45 Uhr im Ersten. Die ganze Sendung als Audio-Podcast.
http://195.185.185.75/ndr/mp3/podcast/daserste_annewill/20081207_daserste_annewill.mp3    
    
07.12.08 - Mehr Geld für alle - schöne Bescherung gegen die Krisenangst?
Sonntag, 7. Dezember 2008 00:00
Über Maßnahmen gegen die Krisenangst diskutieren die Politiker Thilo Sarrazin (SPD), Dirk Niebel (FDP), Philipp Mißfelder (CDU), der Unternehmer Götz Werner und die Vorsitzende des Arbeitslosenverbandes Deutschland, Marion Drögsler.

Anne Will

http://www.phoenix.de/content/phoenix/die_sendungen/diskussionen/anne_will/213697

sobota, 13 grudnia 2008, kultur

Polecane wpisy