poniedziałek, 25 września 2006
wird es ein Polen-Zentrum in Darmstadt ohne Polen bzw. gegen die polnische Organisationen in Deutschland ausgerichtet?

  

  

Polska-Centrum w Darmstadt bez Polaków, czy ...przeciwko Polakom i Polonii?

http://galeriapies.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?256812

21:03, kultur , Darmstadt
Link
środa, 13 września 2006
BMAS-Arbeit: Initiative 50plus im Kabinett beschlossen

Zwei ältere Herren
© BMAS
Datum: 13.9.2006

Die Initiative 50plus wurde am 13. September 2006 im Bundeskabinett beschlossen. Dabei geht es um zwei konkrete Ziele: Zum einen müssen diejenigen über 50, die keine Arbeit haben, eine Chance bekommen, wieder ins Erwerbsleben zurückkehren zu können. Zum anderen müssen heute und in Zukunft ältere Arbeitnehmerinnen und Arbeitnehmer länger im Erwerbsleben bleiben. Daher ist es im Interesse der Unternehmen, dass sie beschäftigungsfähig und qualifiziert bleiben.

DownloadsPfeil
downloadInitiative 50plus: Eckpunkte zur Erhöhung der Beschäftigungsfähigkeit und der Beschäftigungschancen älterer Menschen in Deutschland
Berlin, 13. September 2006
PDF: 42,2 KB
HTML-Version
  

Logo des Bundesministeriums für Arbeit und Soziales----- Original Message -----
Sent: Wednesday, September 13, 2006 1:31 PM
Subject: BMAS-Arbeit: Initiative 50plus im Kabinett beschlossen
16:19, kultur , BRD
Link
o wszczęciu śledztwa w sprawie: Przekroczenia uprawnień w Jeleniej Górze przez władze miejskie Jeleniej Góry oraz PWiK Wodnik

RSD – 221/06

2DS. – 1913/06

Naczelnik Sekcji Dochodzeniowo Śledczej KMP w Jeleniej Górze podinsp. mgr Jarosław Zdyb wydał postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie:

Przekroczenia uprawnień w Jeleniej Górze przez władze miejskie Jeleniej Góry oraz PWiK Wodnik Sp. z o.o. w sprawie poboru opłat za korzystanie ze środowiska w związku z poborem wody przez PWiK Wodnik, tj. o czyn z art. 231 par. 1 kk.

Na podstawie art. 303 kpk st. post. Anna Dziewiątkowska z Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej KMP w Jeleniej Górze postanowiła wszcząć śledztwo o przestępstwo określone w art. 231 par. 1 kk.

Uzasadnienie

Do Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, wpłynęły materiały dotyczące przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych – władze miejskie Jeleniej Góry oraz PWiK Wodnik Sp. z o.o. Z uzyskanych materiałów wynika, że osoby te najprawdopodobniej przekroczyły swoje uprawnienia podczas wykonywania czynności związanych z poborem opłat za korzystanie ze środowiska w związku z poborem wody przez PWiK Wodnik. Mając powyższe na uwadze w celu wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności sprawy postanowienie o wszczęciu w tej sprawie śledztwa jest w pełni uzasadnione.

 Takiej treści postanowienie otrzymałem dzisiaj, tj. 13.09.2006 r.

Grzegorz Niedźwiecki

 

----- Original Message -----
Sent: Wednesday, September 13, 2006 1:32 PM
Subject: Komunikat
15:47, kultur , Jelenia Góra
Link
piątek, 08 września 2006
Szpital w Jeleniej Górze nie płaci za wodę, a rybki hoduje się w podziemiach, za kaplicą i stołówką

Jelenia Góra. Grzegorz Niedźwiecki : Czterysta tysięcy złotych zwróci spółce „Wodnik” szpital wojewódzki w Jeleniej Górze. Taka suma narosła po tym, jak lecznica nie płaciła przedsiębiorstwu za wodę i odprowadzanie ścieków. – Dogadaliśmy się z Urzędem Marszałkowskim, który szpitalem zarządza, że dług będzie spłacony bez odsetek – powiedział Stanisław Dziedzic, prezes Wodnika. Dodał, że szpitalnego administratora stać na spłacenie wierzytelności. – Jako prezes spółki muszę o to zadbać – podkreśla Stanisław Dziedzic. Uzupełnił, że instytucja ma wiele wydatków, niekoniecznie uzasadnionych, na przykład wymianę samochodów po trzech latach. Podkreślił też, że zna wiele przypadków rodzin, w których nie zarabia się dużo, ale zawsze regulowane są rachunki za wodę. – Ci ludzie potrafią wysupłać ze skromnych rodzinnych budżetów 20, 30 złotych. Nie rozumiem, dlaczego nie potrafi tego firma, której zasoby finansowe są nieporównywalnie większe – uzupełnia S. Dziedzic.

A ja rozumiem. Dyrekcja szpitala woli dać zarobić hodowcom rybek kosztem „Wodnika” i samemu czerpać z tego korzyści. Pan Andrzej Kazimierzewski, konserwator kuchni szpitalnej, prowadzi nielegalną działalność gospodarczą na majątku Szpitala i z wykorzystaniem nieopłaconej wody. W dwóch pomieszczeniach w podziemiach Szpitala, za kaplicą, stołówką, obok kuchni, założył sobie hurtownię rybek akwariowych. Jest tego kilkadziesiąt akwariów (były ponoć i baseny) i tysiące rybek, które sprzedaje amatorom akwarystyki i do różnych sklepów zoologicznych. Czyni to wszystko w godzinach pracy, mając ubezpieczenie ZOZ-u i nie płacąc dodatkowych podatków.

Bród, smród i bałagan ponoć jest niebywały obok kuchni, która karmi pacjentów, a pan konserwator swoje bakteriologiczne łapki niejednokrotnie wkłada do urządzeń „pokarmowych”. Za ową działalność pan Andrzej płaci ponoć ryczałtem około 70 zł miesięcznie. Zdaniem bywalców owej „hurtowni” jest tam około 6 tys. litrów wody, której ½ co dzień należy wymieniać. Woda jest nie byle jaka, bo specjalnie destylowana, jak na warunki szpitalne. Pan Andrzej swego czasu woził ponoć całe galony jej do swojego domu na ul. Działkowicza, ale zaczęło śmierdzieć… więc ograniczył się do podziemnej działalności w Szpitalu. Spróbujmy zatem policzyć w jakie Szpital popada długi z tego tylko tytułu i przekonajmy się, czy nie ma na podwyżki dla pielęgniarek z winy złego zarządzenia Szpitalem.

3 m³ wody i ścieków dziennie * 6,10 zł = 18,30 zł * 365 dni * 3 lata = 20.038,50 zł

Do tego należy doliczyć energię elektryczną (pompy, grzałki, świetlówki, filtry itp.) i śmieci.

Miesięcznie Szpital traci około 1000 zł; ile zarabia na lewo obrotny przedsiębiorca nie wiem?

To jedna strona medalu. Druga, to taka, że jak można w Szpitalu, gdzie winny obowiązywać szczególne wymogi sanitarno epidemiologiczne prowadzić tego typu działalność. Niedawno poważne sankcje spotkały pracowników służby zdrowia za nieprzestrzeganie rygoru sanitarnego wymaganego w procesie dializy. Z tego powodu w stacji w Ostrowie doszło do zakażenia 48 pacjentów żółtaczką typu C.

Z panem Andrzejem Kazimierzewskim można się umówić na handel telefonicznie pod numerem 501 404 801. Wystarczy powiedzieć, że dostało się numer od znajomego konesera welonów, skalarów, czy innych mieczyków. Najlepiej z ukrytą kamerą (i fachowcem).

Ps. W Szpitalu poza bufetem i apteką, co zrozumiałe, prowadzi się więcej ciekawych działalności nie mających nic wspólnego ze służbą zdrowia takich jak sprzedaż odzieży itp.

 Grzegorz Niedźwiecki, Tel. 075 6431990

 http://tinyurl.com/m5a7f

18:17, kultur , Jelenia Góra
Link
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy poza granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND