poniedziałek, 05 października 2015
Florian Sikora - Kandydat do Sejmu RP - online - w dialogu z wyborcami - Magazyn Europejski SOWA - LIVE

Gesendet: Sonntag, 4. Oktober 2015 19:36 An: Stefan Kosiewski Betreff: Znajomy zaprasza Cię do polubienia strony na Facebooku Witaj, Stefan! Anna Kwietniewska zaprasza Cię do polubienia strony Florian Sikora - Kandydat do Sejmu RP  Florian Sikora - Kandydat do Sejmu RPOsoba publiczna  Przejdź do aktualności

Stefan Kosiewski  do  Florian Sikora - Kandydat do Sejmu RP
1 godz. · Frankfurt nad Menem 
 U św. Bartłomieja w Mierzeszynie.Piąty numer nowej gazety parafialnej Parafi pw. św. Bartłomieja Apostoła w Mierzeszynie.

magazyn europejski vor 15 Minuten
PROROCZA IKONOGRAFIA PARAFIALNA Hakenkreuz, czy Christenkreuz?

Swastyka, czy chrześcijański krzyż? Pod znakiem Lucyfera, pięcioramiennej gwiazdy z herbu biskupiego Bergoglio opublikowała gazetka parafialna "U św. Bartłomieja" w listopadzie 2010 r. Kazanie wyborcze dziekana Aeltermanna wygłoszone 21.05.1933 r. w Mierzeszynie, a przecież Dom św. Marty nie był jeszcze w 2010 r. ubogacony heretykiem satanistycznym
https://www.pinterest.com/pin/452752568768599765/ Komentarze

  • Florian Sikora - Kandydat do Sejmu RPFlorian Sikora - Kandydat do Sejmu RP  Panie Stefanie, bardzo proszę o zaprzestanie publikacji dot. wyrażania własnej opinii i poglądów. pozdrawiam1 · 1 godz. • Stefan Kosiewski

Szanowny Panie Kandydacie, przebywając z wizytą pasterską na Kubie Bergoglio odmówił przed kilku dniami jednej minuty audiencji, o którą poprosiła Zastępcę Chrystusa na Ziemi Berta Soler, rzeczniczka antykomunistycznego, opozycyjnego ruchu na Kubie DAMY W BIELI.

Przykro mi, Boże!

Nie z tego powodu, iż Głowa mojego Kościoła św. jednej minuty nie znalazła w miłosierdziu swoim dla małej grupki odważnych kobiet, które bezpieczeństwo osobiste a może i życie swoje ryzykują permanentnie na peryferiach Ameryki, protestując w miejscach publicznych z plakatami na piersiach przeciwko tyranii zakłamanej bandy, zawierzając łaskawości terroru bandytów żydoskiego pochodzenia etnicznego (bracia Castro), którzy gwiazdkę pięcioramienną Lucyfera umieścili na fladze marnego przewrotu państwowego, marionetkowego puczu przekabaconego buńczucznie przez ich propagandę socjalistyczną na wzniosłą Rewolucję.

Tak samo aksamitne, zielone rewolucje szubrawców mieliśmy po 1989 r. w Europie Wschodniej, ostatnimi laty zaś w arabskich państwach Afryki Północnej; rezultatem tych przemian demokratycznych są zmiany demograficzne, ucieczka milionów Polaków za pracą, chlebem i godnym życiem na Zachodzie. A także obecny napływ do Europy cudzoziemców obcych Europie cywiliizacyjnie, nie ustępujących kobiecie miejsca w autobusie, czy w drzwiach do budynku.

Stwierdzam: spacerują po Frankfurcie nad Menem w czarnych kapeluszach z pejsami, a jest to obrazek cywilizacyjnie dla Polaka obcy. Tak samo obcy dla mnie kulturowo jest widok islamskiego mężczyzny idącego chodnikiem kilka kroków przed swoją kobietą, czy raczej kobiety podążającej śladem swojego Pana. Jeszcze bardziej nie do przyjęcia w Europie jest dziki wzrok pod turbanem, rozbiegany za kobietami w celu dokonania gwałtu seksualnego na wszystklim, co tylko poruszy się w autobusie, windzie, czy gdziekolwiek indziej, jak rusza się wszystko na filmach pornograficznych docierających dzięki telewizji satelitarnej w każdy zakątek demoralizowanego przez satanistów.

W przededniu Synodu poświęconego rodzinie wystąpił we Watykanie żyd i pedał z Kościoła św. obwieszczając wszem i wobec, że jest pedałem, a poza tym księdzem, profesorem na kilku, popłatnych etatach.

I powiedziałobłudnik na filmie strojąc lubieżne miny cioty, że dzieje mu się w jego opdczuciu krzywda, bo Kościół św., któremu wszystko zawdzięcza i w w którym kryty jest dowoli, jak Wesołowski, pedofil kryty był przez Bergoglio, jak Petz w Poznaniu, który dusił Poznańskie Słowiki penisem wpychanym do gardła., a inne żydobiskupy brały w obronę swojego kolegę arcybiskupa po ujawnieniu obżydliwości niemiłej Panu Bogu, zapraszały go żydy sutannowe do wspólnego odprawiania Mszy św.!

Obżydliwością dla Pana jest żyd i pedał, który służbę Bogu w Trójcy Przenajświętszej Jedynemu oddaje za materialny wkład w podbytnicę i radości płynące dlań z uwalnianą spermą. Obżydliwością jest starzec w oczach Zuzanny. Biskup o nazwisku Polak jest szmatą amoralną dla mnie, kiedy zapytany przez dziennikarza, co ma do powiedzenia na temat skandalu, którym uderzyły wczoraj złe duchy w Kościół, wyraża tylko żal w stosunku do zboczonego nieszczęśnika, który użyty został do walki z moralnością chrześcijańską.

Obżydliwością jest żydobiskup o nazwisku Polak, obżydliwością jest pżrzełożony pedała, biskup Pelpina o żydoskim nazwisku Kasyna, który nie mówi o grzechu sosomii, nie wyciąga konsekwencji w stosunku do złoczyńcy, lecz tylko modli się za powrót zboczeńca na łono Kościoła.

A po co ten ks. profesor o żydoskim nazwisku diabelsko utworzonym od nazwy podobozu KL-Auschwitz, miałby wracać do szkół w Rzymie z klerykami? Czy po to, żeby zadawać pytanie badawcze do studenta seminarium: pokaż, co masz w kroku, pod spodniami?

Masońska Grupa Windsor chciała przywrócić w Polsce tzw. karę śmierci za najcięższe zbrodnie; można wrzucić do wyszukiwarki nazwiska: Lech Kaczyński, Zbigniew Zionbro, kara śmierci. Wyskoczy antychrześcijański stosunek satanistów masońskich, którzy nie mają szacunku do Przykazania, które żydy mają od czasów Mojżesza; a nie jest istotne przy tym, czy Mojżesz był postacią historyczną, czy tylko literacką, albowiem w kulturze i cywilizacji żydowskiej Mojżesz stanowi podstawę myślenia.

Nie może biskup Kasyna, czy Pelina z troską i sympatią myśleć o jednym tylko złoczyńcy, który czyni dzieła antychrysta. Nie może pasterz troszczyć się o wilka zostawiając przy tym owce na pożarcie szatańskim wilkołakom kochającym wiernych inaczej, niż POan Jezus Chrystus nakazał miłować się nawzajem swoim uczniom.

Ryba psuje się od głowy. Widziałem w katakumbach Rzymu znak ryby wyryty na skale. Bergoglio wypacza rokrocznie nauczanie Jezusa,  wytwarza zamieszanie w czasach wielkiego prześladowania Chrześcijan, które mamy od tzw. Rewolucji Francuskiej.

 

Ostatnia część Przepowiedni Malachiasza w Lignum Vitae (1595) wikipedia

Przepowiednia Malachiasza dewizami nazwała ostatnich papieży:

In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, & Iudex tremendus iudicabit populum suum. Finis.

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.

   Czy Bergoglio z Piemonckich Bergogliów jest Rzymianiniem (Włochem) nie pyta przecież Jan Chrzciek, czy mamy na innego czekać, albowiem w pamięci ma słowa zapowiedzi Franiszka, że on chce być Piotrem, biskupem Rzymu,

Czy mało syjonizm dokonał ataków na Papieża Piusa XII, oskarżeń o antysemityzm Ojca św., który od pierwszego roku wojny sprzyjał ukrywaniu w klasztorach i uczelniach żydów z Polski? Jednym z nich był mój Przyjaciel, rocznik 1912; z pierwszej ręki Włodka poznałem tę prawdę. Czy chciałby ktoś zaprzeczyć stwierdzeniu, że Pius XX słusznie zasłużył sobie na miano Pastor Angelikus? Dewizę taką Proroctwo Malachiasza przypisało z Góry, przed wiekami, temu pontyfikatowi. A ile jeszcze jest wolnych miejsc na plafonie pod sklepieniem bazyliki na Lateranie?  I co z nami wszystkimi będzie, kiedy zabraknie już miejsca na świecie dla Ojca św.?

De labore Solis, z pracy Słońca był Karol Wojtyła ur. 16 maja 1920 r. w dniu zaśmienia Słońca, z pogrzebem w dniu innego zaśmienia naszej gwiazdy, 8 kwietnia 2005. Dlaczego słoneczko Bergoglio wsadził sobie do herbu biskupiego obok Lucyfera gwiazdy i dlaczego połowa konsytucji masońskich państw Ameryki Południowej odwołuje się do symboli używanych przez wtajemniczonych? 

Czy nie zapracował papież Ratzinger na Chwałę drzewka oliwnego? Gloria olivae!

Czy jednak nie za daleko posunąłem się ze wspomnianymi żydami i pedałami?

 Miało być tylko, jak zwykle w paru słowach krótko o tym, co Poetę Polski gnębi najbardziej, poza tęsknotą do Kraju Ojczystego, tymczasem na niewinnie brzmiącą z pozoru prośbę Kandydata na Posła "o zaprzestanie publikacji dot. wyrażania własnej opinii i poglądów" odpowiedział niemalże elaboratem niniejszym.  

  
Przykro mi dziecię zamykając, iż tzw. księża patrioci, opłacani za litość nad sprawcą zgryzot naszych, przybrani w owcze skury, z paliuszami na plecach i piersiach, że ten hierarcha Kościoła św., który winien być zatroskany dzisiaj o Ciebie, Panie Boże i o człowieka prostego, pałęta się beztrosko niczym gówniarz po męskich ubikacjach za pedałami. Wodzi owieczki Kasyna na manowce, zamiast wykląć z wiary tego, który wiarą wzgardził.
Co się zaś tyczy kubańskich DAM W BIELI, które Bergoglio obżydliwie olał, albowiem 40 minut (a nie jedną!) wyrwał z czasu opłaconej przez Kościół pielgrzymki papieża do Ameryki, na prywatną wizytę w domu starca nieużytecznego już dla Ameryki na postrach, bezbożnika Castro,  który chrztu bynajmniej od Jezuity nie pragnął, a tylko drugi starzec nawykły do bergolenia o niczym ważnym, istotnym, jak dla Katolika i Polaka istotna jest wiara w Pana Boga i Miłość do Bliźniego, zapragnął sobie pogapić się nipocój na ladaco. 
Damy w Bieli, Panie w Polsce pozdrawiam serdecznie
Z Panem Bogiem
Z Frankfurtu nad Menem mówił Stefan Kosiewski
 
Andrzej, Krystyna i 2 innych użytkowników zaakceptowali twoje zaproszenia do grona znajomych.
6 min. temu

P.S. Zaproszeni do dialogu - online - z Kandydatem łączcie się!  Nie zważajcie na treść obietnic przedwyborczych, "o zaprzestanie publikacji dot. wyrażania własnej opinii i poglądów", Bóg z Wami. 

https://www.facebook.com/floreksikora/posts/940730559316797

żydoska cenzura wolnego słowa na fejsbuku:

Usunęliśmy materiały opublikowane przez Ciebie
Usunęliśmy poniższy post, ponieważ nie spełniał on Standardów społeczności Facebooka:
głupia baba powinna podstawić małe do mleka, a nie miętosić go dla swojej głupiej przyjemności , a najlepiej, gdyby się nie wpychała zwierzakowi, bo jej też się żadna krowa nie pchała PKN 35.2015 RIS
Niech będzie popchwalony Jezus Chrystus!
sekretariatbiskupa@diecezja-pelplin.pl
Frankfurt am Main, am 4. Oktober 2015
http://sowa.quicksnake.de/Der-Bischof/W-Sprawie-ataku-zyd-pedalow-na-Synod-PDO205-von-Stefan-Kosiewski-PKN-35-2015-RIS-Polski-Komitet-Narodowy-ZR605
Uzasadnienie:
W zaistniałej sytuacji Biskup Diecezjalny in veritate et caritate Pelpina winien jest w Prawdzie i Miłości do Jezusa Chrystusa, Pana naszego, który przyjdzie sądzić żywych i umarłych, jednoznaczne zajęcie ex cathedra stanowiska w stosunku do grzechu sodomii oraz grzechu pochwały sodomii, popełnionego przez żydoskiego pochodzenia etnicznego złoczyńcę
http://issuu.com/stefankosiewski/docs/w_sprawie_ataku_zyd._pedalow_na_syn
Tymczasowo zablokowano Ci możliwość publikowania postów
Ta tymczasowa blokada będzie trwała 30 dni, w międzyczasie nie będziesz móc zamieszczać postów na Facebooku.
Wielokrotnie publikowałeś niedozwolone treści na Facebooku. Prosimy zapoznać się ze Standardami społeczności Facebooka, by dowiedzieć się jakie rodzaje postów są dozwolone.

Uprzejmie proszę o zmianę niesłusznej decyzji, która nie uwzględniła, że miałem prawo wypowiedzieć swoją opinię na temat głupiej baby, która na filmiku zawieszonym przez Fredka Michalaka z Piotrkowa przysiadła przy dwóch narodzonych zwierzakach, które urodził renifer i lizał, a ta kobieta zamiast zostawić w spokoju zwierzaki, pchała pod brodę matki łeb małego, zamiast przystawić do sutka, do mleka, jeżeli jhuż, a co do łba przysztło żydowi, który dokonał na fejsbuku bezprawnej w Polsce cenzury niewinnej wypowiedzi ochrońcy przyrody, to niech mu się rozjaśni, zanim z urzędu Policja z Prokuraturą nie dobiorą się idiocie tam, gdzie pedały w sutannach to robią. Niezwłocznie wycofać się z bezczelnych działań antypolskich i antysemickich! W tył zwrot! http://sowa.quicksnake.at/Presse/Na-Floriana-Sikore-do-Sejmu-PDO206-Moralia-von-Stefan-Kosiewski-ZR606-Prorocza-ikonografia-parafialna-Hakenkreuz-Christenkreuz-czy-Luzifernstern

14:36, kultur , die Christen
Link
czwartek, 18 czerwca 2009
wdowi grosz (po grecku i turecku) na Cyprze a w Niemczech: Polnischer Schulverein OSWIATA potrzebuje Twojego wsparcia

Steuernummer   047 250 12044

 Polnischer Schulverein OSWIATA in Frankfurt am Main e.V.      gegr.: 1992 / działa od 1992 r

Konto-Nr. 128995321   BLZ 500 502 01        Frankfurter Sparkasse  UST-ID DE 114104095
IBAN:   DE15 5005 0201 0128 9953 21
 
SWIFT-BIC.:  HELADEF1822

Der Verein ist gemeinnützig anerkannt. Beiträge und Spenden sind steuerabzugfähig.
Eine Spendenbescheinigung wird zugesand
Organizacja jeest użytku publicznego. Darowizny można odpisać od podatku; zaświadczenie o udzieleniu darowizny będzie przysłane do ofiarodawcy/ sponsora.

Stefan KOSIEWSKI, Vorsitzender
Postfach 800 626, 65906 Frankfurt am Main

tel. 00-49-69-332845       +491731959843
fax +49 / 01805 / 482 004 0351           e-mail: sowa-frankfurt@freenet.de
http://polonia.blox.pl             http://oswiata.blox.pl
http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt?hl=pl
08:54, kultur , die Christen
Link
środa, 01 kwietnia 2009
ks. Witold Józef Kowalów: TRAGEDIA KOŚCIOŁA W BEREZDOWIE

Sowa Magazyn Europejski W 1992 r. kościół z 1775 r. został zniszczony przy użyciu traktorów i lin przez mieszkańców Berezdowa - Hańba!

Tragedy of wooden catholic church in Berezdiv
Źródło: www.youtube.com
SHAME! In 1775 in Berezdiv was founded by Bracław voivode Jan Jablonowski, wooden Blessed Virgin Mary Church. In 1992 it was destroyed by using tractors, and ropes by local community. Why?? ... Film presents what remained after this church. ...
10:55 · Skomentuj · · Udostępnij
TRAGEDIA KOŚCIOŁA W BEREZDOWIE

Sowa Magazyn Europejski podał wstrząsającą informację o kościele w
Berezdowie zniszczonym w 1992 roku, a więc nie za czasów ZSRR, ale za
czasów niepodległej Ukrainy. To nie jest żart z okazji Prima Aprilis.
To nie jest kaczka dziennikarska z okazji 1 kwietnia.
Oto treść tej informacji, a raczej odnośnik (link) opatrzony
komentarzem w języku angielskim i polskim:

W 1992 r. kościół z 1775 r. został zniszczony przy użyciu traktorów i
lin przez mieszkańców Berezdowa - Hańba!
Tragedy of wooden catholic church in Berezdiv.
Źródło:
www.youtube.com
SHAME! In 1775 in Berezdiv was founded by Bracław voivode Jan
Jablonowski, wooden Blessed Virgin Mary Church. In 1992 it was
destroyed by using tractors, and ropes by local community. Why?? ...
Film presents what remained after this church. ...
For more:
www.picasaweb.google.com/l.gubanski
W 1775 roku w Berezdowie został ufundowany przez wojewodę
Bracławskiego Jana Jabłonowskiego drewniany kościół Najświętszej
Maryji Panny. W 1992 roku został on zniszczony przy użyciu traktorów i
lin przez mieszkańców Berezdowa. Dlaczego??... Film przedstawia co
zostało po kościele.
Więcej: "Wołyń na rowerach"
www.picasaweb.google.com/l.gubanski

Berezdów posiada piękną i zarazem tragiczną historię - kiedyś był tam
kościół i klasztor oo. marianów. Z Berezdowem związana jest też
rodzina Kazimierza Pułaskiego.
Pikanterii całej sytuacji opisanej w powyższej notce dodaje fakt, co
jest (czy raczej już było) jednym z miejscowych tabu. Dlaczego?
Ponieważ kościół w Berezdowie - czy raczej to co z niego zostało - nie
zniszczyli wrogowie Kościoła, a sami miejscowi katolicy i Polacy.
Potrzebowali materiału na budowę kaplicy na cmentarzu. Kaplicę na
cmentarzu w Berezdowie zbudowali oni pod kierunkiem ówczesnego
proboszcza w Sławucie ks. Antoniego Andruszczyszyna, nb. bardzo
zasłużonego dla odrodzenia Koscioła Rzymskokatolickiego w tej części
Wołynia. Jaka była Jego rola w ostatecznym zniszczeniu resztek
kościoła w Berezdowie nie udało mi się ustalić. Myślę, że największym
nieszczęściem kościoła w Berezdowie było to, że nie był on murowany, a
...drewniany.
W innym miejscu, Kuniowe ocalały z kościoła gołe mury i miejscowi
katolicy pod kierunkiem wspomnianego ks. Antoniego Andruszczyszyna
odbudowali swoją świątynię.
Berezdów jest blisko Ostroga, ale jeszcze bliżej jest Korzec,
natomiast "kościelnie" najbliżej jest Sławuta, choć kilometrami nie. W
Berezdowie na cmentarzu jest kaplica katolicka, która jest ośrodkiem
miejscowej parafii katolickiej. Jej administratorem jest ks. Jan
Szańca, proboszcz parafii w Sławucie. w Berezdowie zachował się
budynek dawnej plebanii, który miejscowi katolicy nie odzyskali (może
by go nie zburzyli?!)
Miejscowi Polacy w Berezdowie, jak i w Annopolu Sławucie, Kuniowie,
Zasławiu i innych miejscach, najbardziej ucierpieli w latach
1935-1938. Nasi obecni parafianie na tych terenach są ich potomkami.
Ich dzieje są dramatyczne, ale interesujące i nieraz zaskakujące.

ks. Witold Józef Kowalów
Ostróg nad Horyniem, 1 kwietnia 2009 roku
http://www.facebook.com/note.php?note_id=61715596794
http://de.groups.yahoo.com/group/sowa/message/558
23:15, kultur , die Christen
Link
wtorek, 16 grudnia 2008
Behindertenförderung - O ustanowienie EU- Karty Inwalidzkiej/ europejskiej legitymacji inwalidzkiej.
Mann mit Behinderung beim LesenBehindertenförderung
Bildunterschrift:
Freizeit - Mann mit Behinderung beim Lesen
     • Vorschau
     • Download Druckversion
      (jpg, 2,3 MB)
   • http://www.cjd.de/public/presse/bildmaterial/bilder_behindertenfoerderung.php
Polnisches Kulturzentrum e. V.
Postfach 800 626
65906 Frankfurt am Main
  • Frankfurt , den 3.September 2002

  • Bundesminister des Auswärtiges
   und Stellvertreter des Bundeskanzlers
   Herrn Joseph Fischer
   Wederscher Markt 1
   10117 Berlin

   Betr.: Aufnahme internationalen Verhandlungen bezüglich gleichberechtigter
   Nutzung von gesetzlichen Berechtigungen durch schwerbehinderte Personen,
   erst auf dem Gebiet Bundesrepublik Deutschland und Polen ,und in der EU.

   hier : ein Antrag um Einrichtung eines Schwerbehindertenausweises ,der die Schwerbehinderten zu gleichen Rechten und Nachteilsausgleichen auf dem Gebiet der Bundesrepublik Polen und der Republik Polen berechtigt , und in der EU ; vorläufig im Wege einer Verordnung über Anerkennung durch die Bundesrepublik Deutschland polnischen Regelungen ,die zum Gunsten schwerbehinderten Personen in Polen bestehen, und umgekehrt – um die Anerkennung durch die Republik Polen den Bestimmungen der BRD
   ( Schwerbehindertenausweisverordnung in der Fassung der Bekanntmachung
   vom 25. Juli 1991 (BGBl. I S. 1739) , zuletzt geändert durch Artikel 56 des
   Gesetzbuches vom 19.Juni 2001 (BGBL. I S 1046) .

   Sehr geehrter Herr Bundesminister,

   hiermit bitte ich Sie um die Aufnahme der Verhandlungen mit der Republik Polen in obigem Sinne.

   Beiliegen : ein Schreiben an Herrn Minister Włodzimierz Cimoszewicz v. 16.08.2002.

   Mit freundschaftlichen Grüßen.

   Stefan Kosiewski

   Zur Kenntnisnahme :

   Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej
   Pan Włodzimierz Cimoszewicz
   Al.Szucha 23
   PL 00-580 Warszawa
 • http://gablota.wizytowka.pl Podjęcie prac mających na celu ustanowienie EU - Karty Inwalidzkiej (legitymacji inwalidzkiej). Warszawa, 24.10.2006

Stefan Kosiewski, Jan Lach, Barbara Jędrzejczak

http://www.realhomepage.de/members/sowa/mehr2.html
http://sowa-frankfurt.webs.com/behindertenfrderung.htm
14:23, kultur , die Christen
Link
sobota, 18 października 2008
In stiller Trauer und tiefer Betroffenheit

http://bzoe.at
23:51, kultur , die Christen
Link
sobota, 07 czerwca 2008
Ekonomia solidarnosci Krakow 11 czerwca 2008
sobota, 07 czerwca 2008
Klekot: globalizacja


Globalizirung.....Pozdrawiam 13:21, kultur , Lech Klekot
Link

Centrum im.Mirosława Dzielskiego
Dom Maklerski Penetrator SA
Stowarzyszenie 10 Czerwca
Stowarzyszenie Obywatelska Polska
oraz Związek Powiatów Polskich

serdecznie zapraszają na konferencję

" E k o n o m i a s o l i d a r n o ś c i -
o d i d e i d o p r a k t y k i
"

11 czerwca 2008 godz. 10.30
Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się"
Kraków, ul. Kanonicza 18

Podczas konferencji przedstawione zostaną instytucjonalne
i ustrojowe kategorie charakterystyczne dla doktryny
ekonomii solidarności. Druga część konferencji poświęcona będzie
praktycznym rozwiązaniom organizacyjnym wynikającym
z doświadczeń Krakowskiej Inicjatywy na rzecz Gospodarki
Społecznej COGITO przy tworzeniu przedsiębiorstw społecznych.
Dodatkowo zaprezentowane zostaną wyniki badań przeprowadzonych
wśród polskich samorządowców nt. lokalnych możliwości rozwoju
przedsiębiorczości społecznej.

Program

10.30 Wprowadzenie
Konrad Myślik, Dom Maklerski Penetrator
10.40 Źródła i charakter przemian zasad gospodarowania na pograniczu
państwa i rynku
dr hab. Aleksander Surdej
11.00 Jan Paweł II o solidarności obywatelskiej i ekonomicznej
ks. Krzysztof Mądel SJ
11.20 Pomiędzy marzeniami a tożsamością wspólnoty
prof. Zbigniew Nęcki
11.40 przerwa kawowa
11.50 Etyka a posługa obywatelska w samorządzie terytorialnym
dr Leopold Zgoda
12.10 Stowarzyszenia a przedstawicielstwa terytorialnych samorządów -
ustrojowe umocowanie obywatelskiej aktywności
prof. Antoni Kamiński
12.30 Kwietny Bieg partnerstwem prywatno-społeczno-skarbowym
Andrzej Madej, Dom Maklerski Penetrator
12.50 Poczęstunek
13.10 Przykłady działania podmiotów gospodarki społecznej -
Krakowska Inicjatywa na rzecz Gospodarki Społecznej COGITO
Waldemar Zych, menadżer projektu
13.30 Prezentacja wyników badań dot. poglądów nt. lokalnych możliwości
rozwoju podmiotów gospodarki społecznej
dr Zbigniew Drąg, Instytut Socjologii UJ
14.00 Dyskusja
14.30 Zakończenie konferencji
Konrad Myślik, Dom Maklerski Penetrator

Szanowny Panie / Szanowna Pani,
przesylam zaproszenie na konferencje nt. ekonomii solidarnosci
i zapraszam do udzialu w dyskusji w czasie tego spotkania.
W ramach I Dni Dziedzictwa Jana Pawla II odbedzie sie
w Malopolsce szereg innych konferencji i seminariow -
szczegoly na http://www.cinfo.org.pl/
Z wyrazami szacunnku
ks. Krzysztof Madel, S. J.
ul. Zaskale 1, 30-250 Krakow
Phone +48 12 4287893
Cell +48 502030117
k.madel@jezuici.pl

uhuS5000113 -
    
sowa - Uhu Large  Original Size 3,1 MB  Add to my social bookmarks
----- Original Message -----
From: SOWA
Sent: Saturday, June 07, 2008 1:31 PM
Subject: + Z zyczeniami owocnych obrad,Wyrazami Szacunku dla Organizatorów Uczestnikow Konferencji, pozdrowienia z Frankfurtu, Stefan Kosiewski
13:24, kultur , die Christen
Link
piątek, 21 marca 2008
siebie samych: Społeczność Chrześcijańska w Krakowie

...siebie samych.Estera i Adam Pańczakowie. Fot. M. Bajeńska

Nasze niedzielne spotkania mają formę zwyczajnego nabożeństwa: radosny śpiew i modlitwa, świadectwa, Wieczerza Pańska, wykład Bożego Słowa, kolekta i na koniec... łyk kawy. Uczestnikom podoba się przyjazny styl nabożeństw. Odbywają się też spotkania w grupach domowych. Jedno z nich przeznaczone jest przede wszystkich dla studentów, drugie dla małżeństw i młodych rodzin. Wierzymy, że dzięki systematycznej kampanii informacyjnej coraz więcej będzie tych, którzy razem z nami będą chcieli poznawać Boga i czynić Go znanym w Krakowie. Docieranie do ludzi poszukujących Boga to nasz priorytet. Gdyby ktoś chciał wesprzeć tę służbę poprzez obecność i wspólną modlitwę na nabożeństwie, gorąco zapraszamy. Jeśli macie bliskich lub znajomych w Krakowie, prosimy, przyjedźcie, przyprowadźcie ich na nabożeństwo, zapoznajcie nas z nimi. A gdyby ktoś chciał mieć udział w finansowym wsparciu misyjnego projektu ProCracovia, swój dar może przesłać na konto CRK ProEcclesia 45 1240 1112 1111 0010 0221 5034 z dopiskiem "dla Krakowa".  Polecamy Kraków i naszą tu posługę Waszym modlitwom.

Społeczność Chrześcijańska w Krakowie zaprasza
na spotkania w każdą niedzielę o 16:30
w sali konferencyjnej hotelu „Krakowiak”
przy ul. Armii Krajowej 9
tel. 0-510 104 302   e-mail  
www.krakow.chs.pl

http://konserwa.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?412712

12:10, kultur , die Christen
Link
poniedziałek, 10 marca 2008
Andrzej ŁAZOWSKI zajmuje się fotografią: PAPIEŻ W SZCZECINIE
PAPIEŻ W SZCZECINIEpapiez.szczecin.art.pl
 

PAPIEŻ W SZCZECINIE - Projekt dotyczący wizyty Jana Pawła II w Szczecinie w czerwcu 1987 roku.
Wybór zdjęć i projekt katalogu "Do końca ich umiłował" wykonał A. Łazowski. Wstęp do katalogu napisał Dariusz Okoń. Do projektu zorganizowano wystawę fotograficzną "Wspomnienie".
Wstęp do wystawy napisał ks. infulat Roman Kostynowicz - Archidiecezjalny Konserwator Zabytków w Szczecinie.

Andrzej ŁAZOWSKI  Rocznik 1973, studiował w latach 1994-97 w Szkole Fotografii Profesjonalnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom w pracowni prof. Stefana Wojneckiego, 1997-2000 w Akademii Sztuk Pięknych Wydział Komunikacji Multimedialnej, dyplom w pracowni ad. Krzysztofa J. Baranowskiego, anex ad. Andrzeja Florkowskiego.
  W 1996 r. otrzymał Artystyczną Nagrodę Miasta Szczecina za rok 1995. Od 1997 r. prowadzi pracownię fotograficzną w Kamienicy Artystycznej - Lenartowicza 3-4 w Szczecinie. Zajmuje się fotografią reklamową i artystyczną. 

01:18, kultur , die Christen
Link
poniedziałek, 04 lutego 2008
Teresa Pośpiech: Simple words

nabożeństwo wieczorne


What is coming?

Simple words are not simple anymore,
Truth is too difficult to bear,
Our world does not like it,
Where is your conscience, my people?

Children's faces with tears rolling down,
Lost innocence, beauty and charm,
TV shows, brutality and violence,
Stop! We don't want this way anymore!

Wake up, please, open your eyes,
See how far we humanity are gone,
But the beauty, the truth and hope
Are still here, look at the Cross!

S. Maria Teresa Pospiech


Copyright ©2008  S. Maria TeresaPospiech
http://exclusiv.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?420219

22:13, kultur , die Christen
Link
 
1 , 2
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy poza granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę