środa, 09 września 2015
Antykomuniści wszystkich krajów łączcie się! PDO186 Przeciwko żydokracji Unii Europejskiej! ZECh von Stefan Kosiewski ZR586
Napsal sowa (») dnes v 21:53 v kategorii Stefan Kosiewski, přečteno: 16×
sk/kezmarok.jpg

http://shoud.io/18652   

Polska może przyjąć 120 tysięcyuchodźców, z górą dziesięć razy więcej, niż przewiduje plan pomocowy Brukseli, który przedstawił dzisiaj Szef Komisji Jean-Claude Juncker.

Mai 2008

Stefan Kosiewski 3 min

Antykomuniści wszystkich krajów łączcie się!

Przeciwko żydokracji Unii Europejskiej!

W imię Ojca, Syna i Ducha św.,

...Czytaj dalej

European Commission - PRESS RELEASES - Press release - Kryzys związany z uchodźcami: zdecydowane... European Commission - Press Release details... europa.eu

QR code for this recording:


Propozycja relokacji do Polski z obszaru Włoch, Grecji i Węgier w pierwszym rzucie i niezwłocznie, ze względów humanitarnych 12070 osób (3901 z Grecji, 4179 z Węgier i 9287 z Włoch) jest oderwana od realiów i nie do obrony po poddaniu rzeczowej krytyce, dlatego należy przede wszystkim skrytykować wystąpienie Jana Olbrychta (Platforma Obywatelska), jedynego europosła z Polski, który dał się poznać jako ksenofob kryptosyjonistyczny i hipokryta antypolski na forum Parlamentu Europejskiego, zaprezentowaną małostkowością szkodzący pozytywnemu obrazowi Polaka w Europie, na który emigracja polityczna z Polski pracuje cały czas od stanu wojennego.

Olbrycht wyskoczył jak Filip z Konopii, jak gdyby nie miał zielonego pojęcia, że Junker powołał się przecież we wspomnianej mowie na kalendarium prac prowadzonych w zespołach międzynarodowych, z udziałem członków partii rządzących w Polsce. Olbrycht zastrzegł z minoderią, że decyzja nie może być wymuszona, musi być dobrowolna. "- Nie będziemy pozwalać na to, żeby być pod napięciem, albo szantażowani przy pomocy pieniędzy europejskich" - odezwał się żałośnie zapominając przy tym o dopłatach do tysięcy haktarów ziemi rolnej przekazanej po Magdalence Kościołowi Katolickiemu. Osobowo na tej działce, jak mówi Lech Wałęsa, obsadzony został chyba w Episkopacie Arcybiskup Katowic, ks. Wiktor Skworc, w Aktach Służby Bezpieczeństwa TW "Dąbrowski", jak ujawnił to śp. Kazik Switoń. Olbrycht wybrany został europosłem w Katowicach i nie może nie znać Skworca, nie może powiedzieć, że się z nim nie spotykał i że żaden z tych dwóch celebrytów nie dostrzegł jeszcze potrzeby powołania na Sląsku Funduszu Zadośćuczynienia, w celu umożliwienia uzyskania odpustu zupełnego przez morderców górników na terenie kopalni Wujek tak samo, jak europoseł Piecha może ubiegać się wkrótce o odpust za tysiące własnoręcznie dokonanych w Rybniku skrobanek, odebrania życia poczęrego embrionom ludzkim, tysiącom niewinnych dzieci, których krew przelana została obżydlwie dla zysku, wygodnictwa nieludzkiego.

Wybrany w Katowicach drugi mieszkaniec Rybnika, Olbrycht, były marszałek Województwa Sląskiego, którego osobiście zapamiętałem z tego, że nie pokazywał się prywatnie, nie spacerował po Frankfurcie tak często, jak Piecha ale i nie odwołał w swoim czasie spaceru z premierem Nadrenii-Westfalii, w deszczu po parku w Pszczynie, z której posłem do Sejmu był naówczas mój kolega z grupy na filologii, zdolny poeta, Jurek Pistelok, Ludowiec.


Nie rozumiał Marszałek Województwa Sląslkiego Olbrycht, po podpisaniu porozumienia z Niemcami o współpracy, że miejsce Marszałka Województwa Sląskiego było w tym czasie na konferencji prasowej, której bez powodzenia szukałem naówczas jako dziennikarz z Niemiec w planie międzynarodowego spotkania w Katowicach i w Gabinecie Marszałka, spotykając się w końcu prywatnie z parą urzędników, ponieważ Jan Olbrycht, mój rocznik wprawdzie i po socjologii na tej samej uczelni, uczeń promowanego przeze mnie wcześniej w prasie Solidarności 1980 r. docenta Gabriela Krausa, nie miał za sobą jednak żadnego doświadczenia politycznego w antykomunistycznej opozycji demokratycznej, ani z tego co wiadome, nie był nawet zbliżony do wiadomych kręgów, nie otarł się o tradycje, nie odbył żadnego wtajemniczenia w zwyczaju humanitarnych kół wolnościowego Zachodu, środowisk aktywnych na rzecz Praw Człowieka.W stanie wojennym we Frankfurcie nad Menem takie Międzynarodowe Towarzystwo na rzecz Praw Człowieka spotykało się jawnie w lokalu przy Kaiserstrasse 74. Na 9 października br. zapowiadane jest natomiast we Frankfurcie spotkanie otwarte, co należy w tym miejscu nadmienić, jednakże tym razem nie w pomieszczeniach Loży przy Kaiserstrasse, gdzie tradycyjnie mają miejsca uroczyste koncerty, ale w Muzeum Ikon Miasta Frankfurt; red. Jan Opielka z Frankfurter Rundschau wygłosi mowę na temat "Polen vor der Parlamentswahl"/ Polska przed wyborami parlamentarnymi. Wstęp wolny, organizuje i zaprasza Krąg Przyjaciół Frankfurt/ Kraków, patronat: Konsul Honorowy RP (Kancelaria adwokacka Klaus Sturmfels).

Nie pomyślał Jan Olbrycht, zaczynający robić za lokalnego polityka, ani żaden z jego urzędników, czy doradców, że po tak ważnym zobowiązaniu, jak umowa o współpracy z kolegami z Niemiec, należy pokazać się twarzą w twarz dziennikarzom, aby korzystając chociażby z doświadczeń wykorzystać, po marksistowsu mówiąc, pas transmisyjny do mas wypędzanych do dzisiaj z Polski na emigrację ekonomiczną obywateli, przez kolejne rządy po Magdalence 1989 r.

Należało wszak powiedzieć Narodowi Polskiemu szczerze, o co tutaj w ogóle chodzi. Kto i do czego zobowiązał się na papierze, oficjalne, jakie są załączniki do traktatu, o czym mówią itd., ażeby nie pomyślał szary obywatel, że to jest tak samo tajnie, po masońsku, jak z traktatem podpisanym w Moskwie przez Niemców na krótko przed wrześniem 1939 r.


Olbrycht nie działał z Kazikiem Switoniem w nielegalnych związkach zawodowych, nie uaktywnił się jako demokrata w środowisku studentów Uniwersytetu Sląskiego, z którego w grudniu 1977 wyrzucono niżej podpisanego "za postawę niegodną studenta PRL". Olbrycht robił sobie spokojnie w PRL-u karierę akademicką tak samo, jak Jerzy Buzek, TW "Karol", jako typowy żydokomunista. Taki sam rodowód, żydoubecko-proletariacki ma dzisiaj zakłamanie, z którym protestuje rzekomemu przeciwko szantażowi pieniędzy europejskich.

Jeżeli bowiem przyjrzeć się trzeźwo, z pogardą zaprezentowanym przez Olbrychta obiekcjom, to przecież należy odpowiedzieć twardo i bez krętactwa, wykazać konkretnie Junkerowi zasadniczy błąd planowania interwencyjnego w bieżącej pięciolatce politykierów od tzw. poprawiania demografii w państwach Unii Europejskiej.Olbrycht, Czarnecki, Wojciechowski, Saryjusz-Wolski, czy na kogo to tam jeszcze normalny Polak i Katolik nie spojrzy bez obżydzenia winien przecież wnieść do imigracyjnego planowania europejskiego Współczynnik Miłosierdzia, który w Polsce 25 lat po podpisaniu Traktatau polsko-niemieckiego oblicza się ze wzoru: Pi razy kwadrat, gdzie Pi to liczba, której konkretnie jeszcze nikt nie obliczył do końca, natomiast kwadraturą koła zajmuje się w stolicy Loża Kopernik, a w Katowicach Loża Szlarafia. Bo chodzi o to, że dopłaty z Brukseli do 700 ha ziemi rolnej, które sprywatyzował sobie Cimoszewicz, TW "Carex", ojciec skomunysyna startującego w jesiennych wyborach parlamentarnych są tak samo wysokie i niczym nie uzasadnione, jak dopłaty otrzymywane od wielu lat na drugie 700 ha ziemi popegieerowskiej, które kwituje były wicepremier i Minister Rolnictwa. TW "Ogrodnik", czy raczej znowu tak samo, jak we wcześniejszym przypadku, skomunysyn, druga generacja żydokomunistów.

A nie słychać i nie widać, żeby jakiś klecha-tajniak, kapuś i świnia, bydło, które donosiło na Kazika, czy mnie spowiadało, podsuwało swoją córkę za katolicką żonę, narzekało na szantaż finansowy Brukseli. Bycie pod napięciem.

Panie Janie Olbrycht, jak to mówią na Sląsku Krzoki, nie Ptoki: zbastuj! Weź ty sobie lepiej na wstrzymanie, zanim znowu pogardzisz dofinansowaniem. Bo jo sie wos pytom, jak górnik z kopalni Bytom, kaj jest tym wyngiel, którego nie wydobywom?Bytom jest miastem, które wyludnione zostało z winy sitwy żydoubeckiej po Magdalence; zmniejszyła się liczba jego mieszkańców o kilkadziesiąt tysięcy. Jeżeli teraz, dajmy na to, przyjdą miliony z Brukseli, to czy  nie ma w Katowicach kilku mądrych kolegów, którzy potrafiliby, chociażby pod kierunkiem wspomnianego Jurka, który bywał jako poseł w Sztutgarcie i w Brukseli, a wzorem Chińczyków, skorzystać z pieniędzy polskich przecież w istocie, bo z polskiej składki unijnej i posługując się narzędziami socjologii tak popracować w Ogólnopolskim Centrum Integracyjnym (drugie we Wałbrzychu, owianym pociągiem do złota), żeby z jednej strony połączyć je autostradami z lotniskiem w Pyrzowicach, z drugiej zaś dać zarobić polonistom na kursach językowych polskiego dla dziesiątków tysięcy imigrantów, głównie analfabetów;  pracy niemało. Księża uzyskają szansę na ubogacenie Kościoła o rzesze rozmodlonego, rozśpiewanego neokatehumenatu. Caritas skorzysta z okazji, aby popracować w środowisku ubogich, potrzebujących wsparcia. Na peryferiach, permanentnie.

Bytom jest miastem z tradycjami wielokulturowości. Podobnie jak i Gliwice, w których urodził się w 1948 r. w biednej, żydoskiej rodzinie teść Prezydenta Andrzeja Dudy. Julian Kornhauser pisze poematy o Białych Murzynach po polsku. Czy trzeba dużo wyobraźni poetyckiej, aby ujrzeć już dzisiaj oczyma wyobraźni obraz Literackiego Noblisty z Bytomia in spe, urodzonego w rodzinie uchodźcy syryjskiego, z Libanu, czy ze zbombardowanej na oczach europosła Czarneckiego Strefy Gazy?

Polskę stać na solidarność z Palestyńczykami wypędzonymi przez żydów ze Zachodniego Brzegu Jordanu, z włączonych przez Knesset do Izraela Wzgórz Golan w Syrii.

Junker powiedział, że w Europie prawie wszyscy byli kiedyś uchodźcami i wytyknął unijnym państwom brak solidarności. Solidarnie staje uciekinier polityczny z Polski przy Komisarzu Europejskim i mówi do kolesia w kraju: zamknij się! Albo rozszerz, ciemniaku swój choryzont myślenia. Bo jesteś, jak ten płaz w skorupie, o którym napisał Filareta w Odzie do Młodości. Nie przynoś wstydu katolickiemu Narodowi Polskiemu, który nie odróżnia dzisiaj w Bytomiu, pół wieku po wojnie, Polaka od żyda, Cygana od Jacka Cygana ze Sosnowca,, czy Niemca; Syryjczyka jutro nie odróżnisz, .:Bracie od Ukraińca.

Przypomnieć może jeszcze należy niedowiarkom takim, którzy wszędzie muszą, jak św. Tomasz, wsadzić wiercący palec: Czy byliście może z Kaczyńskim i Czarneckim na Majdanie w Kijowie, kiedy solidaryzował się ze swoimi nazistami (Jacyniukiem, Kliczką, itd.)?


Czy pamiętacie, jak idiotycznie zaproponował kaczor po powrocie, żeby "wciągnąć w to Szwecję"? Czy zadał sobie może ktoś z Was, Kochani pytanie o celowość tej wypowiedzi? Po co kolejny raz palnął głupstwo docent? Czy nie po to, żeby przykryć nim wiadomość ujawnioną przez żydowską agencję prasową w Jerozolimie, że w Odessie 40 tys. uciekinierów żydowskich gotowych jest do długiego marszu autobusami na Zachód, do państw Unii Europejskiej?

Młodzi Narodowcy Mazowsza, którzy wypowiedzieli lojalność fałszywym narodowcom, żydoskim kandydatom Kukiza na posłów: Zawiszy, Bosakowi, Winnickiemu, zamiast składania sprzeciwu przeciwko odmowie wyrażenia zgody na manifestację antyimigracyjną, mogą zorganizować się w Marszu na Rzecz Solidarności Europejczyków.

Hasłem głównym takiego pochodu musi być: Tak, dla zrównania poziomu życia w państwach Unii Europejskiej. Tak, dla podniesienia w Polsce zasiłku dla Syryjczyków pozostających bez pracy do poziomu zasiłków otrzymywanych przez takich samych, syryjskich uchodźców w Niemczech, czy Szeajcarii. Tak, dla ustanowienia w Europie na jednym poziomie Pensji Obywatelskiej, która zastąpi w przyszłości zasiłki, jałmużnę, państwowe dziadostwo.


W Unii Europejskiej ludzie robiący za europosłów dostają za swoje niedorzeczne gadanie z kartki na mównicy (Heil, Ozjasz Goldberg), kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie plus diety na Wiejskiej, sorty mundurowe, itd.

Panie Boże, którego żydostwo za Buzka, czy Lecha Kaczyńskiego nie dało wpisać do tekstu Konstytucji Europejskiej podpisanej w Lizbonie przez tego nieszczęśnika prowokacyjnie w stosunku do Narodu Polskiego pochowanego z żoną na Wawelu, Poeta Polski wpisuje odwołanie do Ciebie nie w preambule zmowy masońskiej, ale w słowie ostatnim do młodych narodowców. Sapere Aude, miej odwagę być mądrym człowiekiem, młody narodowcu i zacznij mądrze myśleć, w czym leży Twój interes.


Nie daj sobie wciskać kitu, fałszywej retoryki pseudonarodowej, poseudo-patriotycznej.  Patrz, z czego żyjesz! Domagaj się ludzkich warunków do szczęśliwego, dostatniego życia po Bożemu dla człowieka w Europie XXI wieku. Wolność, Równość, Braterstwo w Rodzinie Narodów. Pensja podstawowa dla każdego Polaka w Polsce. Gość w DOM, Bóg w DOM.

Z Panem Bogiem
Z Frankfurtu mówił Stefan Kosiewski

https://shoudio.com/user/sowa/status/1865Antykomunisci wszystkich krajow laczcie sie PDO186 Przeciw zydokracji Unii Europejskiej ZECh von Stefan Kos... by Stefan Kosiewski


http://sowa.beeplog.de/17379_286557.htm

http://sowa.quicksnake.org/Radio-Plus/Stefan-Kosiewski-Bezwarunkowa-Pensja-Powszechna-dla-Polaka-zasadniczy-dochod-w-Unii-Europejskiej

http://sowa.quicksnake.cz/Stefan-Kosiewski/Antykomunisci-wszystkich-krajow-laczcie-sia-PDO186-Przeciw-zydokracji-Unii-Europejskiej-ZECh-von-Stefan-Kosiewski-ZR586

środa, 24 września 2014
Bezwarunkowa Pensja Powszechna dla Polaka, zasadniczy dochod w Unii Europejskiej!

 

Postulat pensji dla każdego obywatela w Unii Europejskiej nie jest rewolucyjny, nie zapowiada zmiany stosunków własności, dlatego krąży już po Europie i czas najwyższy na Polskę. Pora na hasło: 

Wolność zamiast pełnego zatrudnienia.

PDF: http://de.scribd.com/doc/56195191/Stefan-Kosiewski-20070403-Bezwarunkowa-Pensja-Powszechna-dla-Polaka-zasadniczy-dochod-w-Unii-Europejskiej

Wiara w Jezusa zmartwychwstałego pozwala wierzyć w odzyskanie własności i wolności Narodu Polskiego.

http://www.spreaker.com/user/mysowa/pensja-powszechna-dla-polaka

Stefan Kosiewski
270 obserwatorów|255 062 wyświetlenia
Kręgi rozszerzone  -  17:26
 
...Das alte Erfolgsmodell geht so: 

Hart arbeiten. Viel Geld verdienen. Möglichst früh in Ruhestand gehen und dann all das machen, wofür man die letzten 40 Jahre keine Zeit hatte. Das Ziel liegt in der Zukunft. 

Die neue Version geht anders: 

Das Ziel liegt im Hier und Heute. Menschen arbeiten nicht, um irgendwann Freiheit von der Arbeit zu erlangen. Sie wollen Freiheit in der Arbeit! 

Wer das verstanden hat, zählt zu den Gewinnern im Wettbewerb um die besten Talente – egal in welcher Branche! 

Freiheit ist nichts, was Sie sich mit jahrelanger Fronarbeit „verdienen“ müssen. Sondern ein Menschenrecht für alle...
http://home.foerster-kreuz.com/2014/09/freiheit-erfolg.html#more
 
heartleaders - 3. Oktober
heartleaders.de
 
https://plus.google.com/u/0/116748846165184263175/posts/KvYBE7xN5Zg
 

Tuesday, Apr 03, 2007

Bezwarunkowa Pensja Powszechna dla Polaka 20070403 Stefan Kosiewski zasadniczy dochod w Unii Europejskiej!

 

Własność narodową Polaków, rozłożoną do 1939 roku między różne grupy społeczne, na mocy diabelskiego paktu narodowego socjalizmu z żydokomunizmem zaczęto wydzierać z polskich rąk. Zniewoleni i ograbieni Polacy mieli być tylko siłą roboczą w obozach pracy III Rzeszy i w syberyjskich gułagach. Diabeł miał krótko dwa oblicza: po 1945 roku żydokomuna kradła już jawnie polską ziemię, prywatne zakłady przemysłowe, toczyła wojnę o handel z Polakami.

Sierpień 1980 roku przyniósł Polsce marzenie o wolności i samorządności. Złoczyńcy żydokomunistyczni nie zamierzali jednak oddać Polakom władzy, ani pozbyć się swoich materialnych zdobyczy. Plemię żmijowe szatana odegrało przed światem groteskę narodowego pojednania w Polsce. Najpierw Służba Bezpieczeństwa wykreowała w okresie Solidarności tzw. radykałów, których następnie internowano po to, żeby element polski etnicznie wypędzić z kraju, lub zepchnąć w polityczny niebyt, a ze swoimi rewizjonistami i pseudokatolikami spotkać się w Magdalence, by odegrać farsę porozumienia okrągłego stołu.

Pod płaszczykiem pluralizacji, wielości partii politycznych i poglądów, dokonano grabieżczej prywatyzacji majątku Narodu Polskiego. Pod płaszczem globalizacji ulokował się w Polsce kapitał międzynarodowy, handel i przemysł. Wspólnicy światowi miejscowych złoczyńców.

Sojusz Wojskowy, wspólne agresje i plany militarne utwierdzają wzbogaconych tak oto złoczyńców w przekonaniu, że do utrzymania pozycji panów nad Polakami wystarczy już tylko powtarzać stare zaklęcie złodziejskie: zabrane będzie temu, który nie ma, a Mamon dołoży temu, który nakradł i ma.

Ne tylko dla rodziny Gierka, Jaruzelskiego, Kiszczaka i Urbana stworzony został system grabieży dokonanej w biały dzień na Narodzie Polskim. Hołota żydokomunistyczna to dzisiaj kilka milionów ludzi, które żyją na koszt zniewolonego Narodu Polskiego.

A Naród ten to ponad 30 milionów ludzi, którzy nie mają nic: żadnych mieszkań, żadnych domów na własność, żadnych akcji. 30 milionów Polaków, dla których ani żydokomuna ani Unia Europejska nie ma i nie będzie miała pracy, a sojusze wojskowe nie są w stanie wysłać ich wszystkich na wszystkie nawet fronty świata.

Tak samo jest w Czechach i na Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, w Niemczech i wszędzie, gdzie tylko grabieżcze plemię szatana postanowiło zabrać, by zapanować.

Bóg chciał i zmartwychwstał. Naród też powstanie. Ten, który zabrał cudze nie jest właścicielem. Na własność posiadł tylko strach przed odebraniem zakumulowanego kapitału.

Tymczasem przedstawia się po dobroci
Plan odzyskania zagrabionego majątku Narodu Polskiego:

1. należy odebrać tym, co zagrabili i mają - nałożyć wysokie podatki na tych, którzy mają;
2. odzyskany majątek należy rozdać tym, którzy nie mają nic, bo ich ograbiono
- należy wprowadzić Pensję dla Polaka.

Nie jakiś zasiłek czymkolwiek uwarunkowany, ale niezbywalną, gwarantowaną przez państwo pensję umożliwiającą ludzką egzystencję w Polsce.
Nie można więc poprzestać na wpisywaniu do Konstytucji RP artykułu chroniącego życie każdego człowieka, gdyż państwo, które stoi na straży ochrony zagrabionej własności, musi zadbać też o to, żeby wywłaszczeni i ograbieni mieli za co godnie żyć.

Postulat pensji dla każdego obywatela w Unii Europejskiej nie jest rewolucyjny, nie zapowiada zmiany stosunków własności, dlatego krąży już po Europie i czas najwyższy na Polskę. Pora na hasło:
Wolność zamiast pełnego zatrudnienia.

Stefan Kosiewski
 
http://shoud.io/9120
 
http://sowa.quicksnake.org/Radio-Plus/Stefan-Kosiewski-Bezwarunkowa-Pensja-Powszechna-dla-Polaka-zasadniczy-dochod-w-Unii-Europejskiej
 
środa, 25 maja 2011
INKLUZJA - chodzi o to że wszyscy obywatele muszą mieć dostęp do wszystkich systemów funkcjonalnych społeczeństwa
Stefan Kosiewski
‎@Elzbieta Chlebowska nie można postulować rzeczy nierealnych. Można się modlić i pracować na rzecz wpisania słowa INKLUZJA do słownika POLSKICH polityków. Bandy żydowskie w mediach i w polityce należy zatrudniać tematem INKLUZJA - chodzi o to że wszyscy obywatele muszą mieć dostęp do wszystkich systemów funkcjonalnych społeczeństwa, nie może polityk być uprzywilejowany kosztem obywateli wykluczonych, demokracja musi byc służba jak w Grecji

Fachhochschule Jena
Studentische Fachtagung zur Sozialpolitik am 1. Juni an der FH Jena
Soziale Arbeit ist eine sozialpolitisch fundierte Disziplin. Doch in der Sozialpolitik herrschen seit einiger Zeit Konflikt und Konfusion darüber, welche Rolle der Wert der „Gleichheit“ spielen soll. Entsprechend irritiert ist auch die Soziale Arbeit. Die Kontroverse verläuft zwischen einer pragmatischen Dienstleistungsorientierung, die Sozialpolitik und Soziale Arbeit vor allem durch Sachzwänge bestimmt sieht, und der Vorstellung, dass Sozialpolitik vor allem Menschenrechte sichern und Soziale Arbeit als „Menschenrechtsprofession“ auftreten soll.

Praktische Gleichheitskonflikte finden sich beispielsweise in der Schulpolitik (Gemeinschaftsschulen vs. Gegliedertes Schulsystem), Gesundheitspolitik („Zwei-Klassen-Medizin“), Behindertenpolitik (Vollintegration vs. Sonderförderung) oder Grundsicherung (Grundeinkommen für Alle vs. Bedarfsorientierung). Eine mögliche Lösung für diese Gleichheits-Konflikte bietet das Konzept der „Inklusion“ – was bedeutet, dass alle Bürger Zugang zu allen Funktionssystemen der Gesellschaft haben müssen und dass dies von Sozialpolitik und Sozialer Arbeit abzusichern ist. Gleichheit würde also bedeuten, dass dieser Zugang immer wieder aufs Neue für Alle ermöglicht werden muss.

Doch was heißt das konkret und praktisch?

Mit Gästen aus Wissenschaft, Politik und Sozialer Arbeit wird in der studentischen Fachtagung zum Thema „Ist Gleichheit gerecht?“ am 1. Juni ein Forum für Diskussionen geboten, Alltagserfahrungen, politische Positionen und theoretische Perspektiven zu verbinden. Zu den entwickelten Thesen und Fragen nehmen die geladenen Politiker in einem anschließenden Podium Stellung. Den einleitenden Vortrag hält Prof. Dr. Stephan Lessenich, einer der führenden deutschen Soziologen und Sozialpolitikwissenschaftler, derzeit Dekan der Fakultät für Sozial- und Verhaltenswissenschaften an der Friedrich-Schiller-Universität Jena.


In diesem Jahr findet die studentische Fachtagung zur Sozialpolitik bereits zum 10. Mal statt. Die Veranstaltung wird von Studierenden des Fachbereichs Sozialwesen der Fachhochschule unter Leitung von Prof. Dr. Michael Opielka organisiert und durchgeführt.


Anmeldung zur Tagung und Informationen:

http://blog.sw.fh-jena.de/gleichheit


Kontakt:

Prof. Dr. Michael Opielka, michael.opielka@fh-jena.de
Weitere Informationen:
http://www.fh-jena.de
Anhang
attachment icon Flyer zur Fachtagung

Sigrid Neef
 
Presse- und Öffentlichkeitsarbeit
Tagi: Inkluzja
00:09, kultur , Grundeinkommen
Link
czwartek, 25 lutego 2010
Stefan Kosiewski: Bezwarunkowa Pensja Powszechna dla Polaka, zasadniczy dochód w Unii Europejskiej!
1GermanyHessen Strona profilowa użytkownika magazyneuropejski

magazyneuropejski

mężczyzna - 56 lat, Frankfurt am Main, Germany

 • Bezwarunkowa Pensja Powszechna dla Polaka zasadniczy dochód  Stefan Kosiewski: Bazwarunkowa Pensja Powszechna dla Polaka, zasadniczy dochód w Unii Europejskiej!

  Tuesday, Apr 03, 2007

  http://www.mypodcast.com/fsaudio/sowa_20070403_151- 3-609481.mp3

  Wiara w Jezusa zmartwychwstałego pozwala wierzyć w odzyskanie własności i wolności Narodu Polskiego.

  Własność narodową Polaków, rozłożoną do 1939 roku między różne grupy społeczne, na mocy diabelskiego paktu narodowego socjalizmu z żydokomunizmem zaczęto wydzierać z polskich rąk. Zniewoleni i ograbieni Polacy mieli być tylko siłą roboczą w obozach pracy III Rzeszy i w syberyjskich gułagach. Diabeł miał krótko dwa oblicza: po 1945 roku żydokomuna kradła już jawnie polską ziemię, prywatne zakłady przemysłowe, toczyła wojnę o handel z Polakami.

  Sierpień 1980 roku przyniósł Polsce marzenie o wolności i samorządności. Złoczyńcy żydokomunistyczni nie zamierzali jednak oddać Polakom władzy, ani pozbyć się swoich materialnych zdobyczy. Plemię żmijowe szatana odegrało przed światem groteskę narodowego pojednania w Polsce. Najpierw Służba Bezpieczeństwa wykreowała w okresie Solidarności tzw. radykałów, których następnie internowano po to, żeby element polski etnicznie wypędzić z kraju, lub zepchnąć w polityczny niebyt, a ze swoimi rewizjonistami i pseudokatolikami spotkać się w Magdalence, by odegrać farsę porozumienia okrągłego stołu.

  Pod płaszczykiem pluralizacji, wielości partii politycznych i poglądów, dokonano grabieżczej prywatyzacji majątku Narodu Polskiego. Pod płaszczem globalizacji ulokował się w Polsce kapitał międzynarodowy, handel i przemysł. Wspólnicy światowi miejscowych złoczyńców.

  Sojusz Wojskowy, wspólne agresje i plany militarne utwierdzają wzbogaconych tak oto złoczyńców w przekonaniu, że do utrzymania pozycji panów nad Polakami wystarczy już tylko powtarzać stare zaklęcie złodziejskie: zabrane będzie temu, który nie ma, a Mamon dołoży temu, który nakradł i ma.

  Ne tylko dla rodziny Gierka, Jaruzelskiego, Kiszczaka i Urbana stworzony został system grabieży dokonanej w biały dzień na Narodzie Polskim. Hołota żydokomunistyczna to dzisiaj kilka milionów ludzi, które żyją na koszt zniewolonego Narodu Polskiego.

  A Naród ten to ponad 30 milionów ludzi, którzy nie mają nic: żadnych mieszkań, żadnych domów na własność, żadnych akcji. 30 milionów Polaków, dla których ani żydokomuna ani Unia Europejska nie ma i nie będzie miała pracy, a sojusze wojskowe nie są w stanie wysłać ich wszystkich na wszystkie nawet fronty świata.

  Tak samo jest w Czechach i na Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, w Niemczech i wszędzie, gdzie tylko grabieżcze plemię szatana postanowiło zabrać, by zapanować.

  Bóg chciał i zmartwychwstał. Naród też powstanie. Ten, który zabrał cudze nie jest właścicielem. Na własność posiadł tylko strach przed odebraniem zakumulowanego kapitału.

  Tymczasem przedstawia się po dobroci
  Plan odzyskania zagrabionego majątku Narodu Polskiego:

  1. należy odebrać tym, co zagrabili i mają - nałożyć wysokie podatki na tych, którzy mają;
  2. odzyskany majątek należy rozdać tym, którzy nie mają nic, bo ich ograbiono - należy wprowadzić Pensję dla Polaka.

  Nie jakiś zasiłek czymkolwiek uwarunkowany, ale niezbywalną, gwarantowaną przez państwo pensję umożliwiającą ludzką egzystencję w Polsce.
  Nie można więc poprzestać na wpisywaniu do Konstytucji RP artykułu chroniącego życie każdego człowieka, gdyż państwo, które stoi na straży ochrony zagrabionej własności, musi zadbać też o to, żeby wywłaszczeni i ograbieni mieli za co godnie żyć.

  Postulat pensji dla każdego obywatela w Unii Europejskiej nie jest rewolucyjny, nie zapowiada zmiany stosunków własności, dlatego krąży już po Europie i czas najwyższy na Polskę. Pora na hasło:
  Wolność zamiast pełnego zatrudnienia.

  Z Frankfurtu nad Menem mówił

  Stefan Kosiewski

  http://sowa.mypodcast.com/200704_archive.html
  http://sowa.beeplog.de/17379_286557.htm

http://pl.netlog.com/magazyneuropejski/blog/blogid=105029#blog
środa, 25 marca 2009
31.3.2009, 19:00 Leipzig: "Das bedingungslose Grundeinkommen" mit Prof. Götz W. Werner

Veranstalter: Marketing-Club Leipzig
Veranstaltungsort: Medienstiftung der Sparkasse Leipzig  Poetenweg 28, 04155 Leipzig

Götz Werner hält Antrittsvorlesung an der Alanus Hochschule
Claudia Zanker, Presse- und Öffentlichkeitsarbeit
Alanus Hochschule für Kunst und Gesellschaft
24.03.2009
Götz W. Werner bei seinem Seminar an der Alanus Hochschule
Götz W. Werner bei seinem Seminar an der Alanus Hochschule
Professor Götz W. Werner
Professor Götz W. Werner

Der vielfach ausgezeichnete Unternehmer Götz W. Werner hat heute seine erste Vorlesung an der Alanus Hochschule für Kunst und Gesellschaft gehalten. Im Oktober letzten Jahres hatte er eine Gastprofessur an der privaten Hochschule mit Sitz in Alfter angenommen. Thema der seiner Veranstaltung für BWL-Studenten im 6. Semester war Entrepreneurship.
"Letztendlich geht es um die Frage: wie werde ich ein Lebensunternehmer?" erklärte Werner. Sein Anliegen sei es, die Studenten zu eigener Ideenbildung anzuregen und zu ermutigen, ihre Aufgaben selbständig zu erkennen und zu ergreifen. "Denn die Ur-Tätigkeit eines Entrepreneurs besteht darin, mit Blick auf die Bedürfnisse anderer Menschen selbst zu erkennen, was zu tun ist", so Werner. "Unternehmer greifen die Welt auf und verwandeln sie."

Die heutige Veranstaltung war die erste einer Reihe von fünf Blockveranstaltungen, die bis Ende Juni fortgeführt wird. Werner wird unter anderem über die Bedeutung von Vertrauen für Wirtschaftsprozesse sprechen, das Konzept "Unternehmen als Organismus" erläutern sowie mit den Studenten über Arbeit und Einkommen in der postindustriellen Gesellschaft diskutieren.

Götz W. Werner wurde 1944 in Heidelberg geboren. Im Alter von 29 Jahren eröffnete der gelernte Drogist den ersten dm-Markt. Für seine betont antiautoritäre Unternehmensführung sowie die Schaffung zahlreicher Arbeits- und Ausbildungsplätze wurde er mehrfach ausgezeichnet, unter anderem im Oktober 2008 von Bundespräsident Horst Köhler mit dem Verdienstorden der Bundesrepublik Deutschland. Ebenfalls im Oktober 2008 erhielt Werner von der Wirtschaftsprüfungs- und Steuerberatungsgesellschaft Ernst & Young die Auszeichnung "Entrepreneur des Jahres 2008" in der Kategorie Hande und wurde nominiert für den "World Entrepreneur 2009".

Seit Oktober 2003 leitet Götz W. Werner das Interfakultative Institut für Entrepreneurship an der Universität Karlsruhe. Er ist Initiator des Webforums www.unternimm-die-zukunft.de und setzt sich öffentlich für ein bedingungsloses Grundeinkommen in Deutschland ein. Mit seinem im Frühjahr 2007 erschienenen Buch "Einkommen für alle" hat er eine weitreichende gesellschaftliche Diskussion in Gang gesetzt.
http://idw-online.de/pages/de/news307002  
Dienstag, 03. April 2007

Stefan Kosiewski: Bezwarunkowa Pensja Powszechna dla Polaka - zasadniczy dochód w Unii Europejskiej!

Von direktion, 03:02

http://www.mypodcast.com/fsaudio/sowa_20070403_0916-32591.mp3

http://sowa.beeplog.de/17379_286557.htm

02:41, kultur , Grundeinkommen
Link
sobota, 24 stycznia 2009
Grundeinkommen/ Pensja powszechna dla każdego

von Daniel Häni und Enno Schmidt steht als kostenloser Internet-Stream bzw. Download für Sie bereit:
http://www.kultkino.ch/kultkino/besonderes/grundeinkommen

Die beiden Autoren zeigen in lockerem Stil auf, welche Meinungen zum Grundeinkommen herrschen, welche Entwicklungschancen es mit bedingungslosem Grundeinkommen gibt, dass auch die Mehrwertsteuer mit Grundeinkommen gedacht einen Progressionseffekt hat und wie die Finanzierungsfrage gedacht werden kann. Viele weitere Aspekte werden angesprochen. Dabei verstehen sich die Autoren weder als 'Überzeuger' noch als Wissenschaftler.

Sie wollen einen Beitrag leisten, das Grundeinkommen kreativ zu untersuchen und den Zusammenhang zum konkreten Leben herzustellen. Dabei zeigen Sie anschaulich auf, wie das Finanzierungsprinzip funktionieren könnte und dass auch die Mehrwertsteuer eine Progressionswirkung hat, wenn man Sie mit dem Grundeinkommen kombiniert

Bedingungsloses Grundeinkommen Neue Petition kann jetzt mitgezeichnet werden! Reformvorschläge in der Sozialversicherung - Bedingungsloses Grundeinkommen vom 10.12.2008

http://epetitionen.bundestag.de/index.php?action=petition;sa=details;petition=1422

Ende der Mitzeichnungsfrist 10.02.2009

http://unglaublichaberwahr.blog.de/2009/01/18/kulturimpuls-grundeinkommen-5399741/
http://job.blox.pl/2008/10/Film-laden-Dateigrsse-1-3-GB-Grundeinkommen-AVI.html
23:20, kultur , Grundeinkommen
Link
wtorek, 20 stycznia 2009
Der Deutsche Bundestag möge beschließen ... das bedingungsloses Grundeinkommen einzuführen.

Od Frankfurt
Dienstag, 03. April 2007

Text der Petition

Reformvorschläge in der Sozialversicherung - Bedingungsloses Grundeinkommen vom 10.12.2008

Begründung

Unser Finanz- und Steuersystem ist sehr unübersichtlich geworden. Auch die Arbeitslosenquote scheint eine feste Größe geworden sein. Um nun allen Bürgern ein würdevolles Leben zu gewährleisten, erscheint mir die Einführung eines bedingungslosen Grundeinkommens als guter Lösungsweg. Ca. 1500€ für jeden Erwachsenen und 1000€ für jedes Kind.
Alle bestehenden Transferleistungen, Subventionen und Steuern einstellen und als einzige(!) Steuer eine hohe Konsumsteuer einführen. Eine deutliche Vereinfachung unseres komplizierten Finanzsystems erscheint mir zwingend erforderlich. Auch ginge mit dieser Veränderung ein deutlicher Bürokratieabbau, und damit eine Verwaltungskostenreduzierung, einher.

Liste neuester Diskussionsbeiträge

Hier finden Sie eine Liste der neuesten Diskussionsbeiträge in verkürzter Form. Durch Anklicken des Beitrags, wird in die Forenansicht gewechselt und Sie können sich den Beitrag vollständig anschauen und ggf. mitdiskutieren!
 • Ich unterstütze die Petition ... von Nutzer20532 am 20.01.2009 22:26:46
 • [quote author=Nutzer21937 link ... von Nutzer17208 am 20.01.2009 22:43:08
 • Ein Hallo an alle,

  ...
  von Nutzer22784 am 20.01.2009 22:39:03

Diskutieren Sie mit!

Stefan Kosiewski: O bezwarunkową Pensję Powszechną dla Polaka - zasadniczy dochód w Unii Europejskiej! 

http://sowa.beeplog.de/17379_286557.htm

23:42, kultur , Grundeinkommen
Link
sobota, 13 grudnia 2008
Stefan Kosiewski: Metamorfozy albo epitety na epolety, postulat wprowadzenia Bezwarunkowej Pensji Powszechnej dla Polaka

 wysłuchaj

Apulejusza "Złoty osioł" nie będzie już pewnie szansy miał, by stać się lekturą młodych szachistów tu i ówdzie wypowiadających się  po polsku na internetowych forach a szkoda, bowiem samo tylko tężenie umysłu w ocenie tego, co oczy widzieć chcą na desce szachowej, prowadzić musi niechybnie do zmatowania i szkiełka i oka.
 
Nie ulegamy wszak  pokusie starczego utyskiwania, nie epatujemy erupcją własnych, młodzieńczych erudycji, bo nie popuszcza nam czas, którego tak niewiele zostało już do przetrwonienia z tymi, dla których Metamorfozy Boskie objawiają się w grudniowej porze składania życzeń przemiany niewyszukanych epitetów na epolety.
 
Przypomnijmy zatem upraszczając, iż e.p.  to tyle samo, co bicie piona, który za bardzo się wychylił, iż w niedzielę 7 grudnia 2008 roku sowa przyniosła zapowiedź audycji telewizyjnej, która tegoż samego dnia wyemitowana została w godzinach wieczornych w pierwszym programie publicznej telewizji niemieckiej ARD z udziałem kilku znaczących, niemieckich polityków oraz przedsiębiorcy Götza Wernera, właściciela dużej sieci drogerii, miliardera odgrywającego rolę protagonisty idei wprowadzenia w Niemczech zasadniczego dochodu (das Grundeinkommen), pensji zasadniczej wypłacanej każdemu dorosłemu obywatelowi bez nakładania nań obowiązku wykonywania pracy, czy jakichkolwiek innych świadczeń.  
 
Ze względów dobrze uzasadnionych dajemy od pewnego czasu po polsku pod uwagę postulat wprowadzenia Bezwarunkowej Pensji Powszechnej dla Polaka. Nie jakiegoś zasiłku wypłacanego bezrobotnym obywatelom z łaski rządzących nimi polityków, którzy potrafią zajmować w rządzie pozycje Ministrów Pracy, ale nie potrafią zapewnić wszystkim obywatelom pracy, lecz postulat zasadniczej, powszechnej i niezbywalnej, gwarantowanej przez państwo pensji umożliwiającej ludzką egzystencję w Polsce XXI wieku. 
 
Prof. Götz Werner określił wysokość des Grundeinkommens na 600 do 800 euro  ; przy dzisiejszych cenach chleba i igrzysk w Polsce Zasadniczy Dochód/ Pensja dla Polaka winna wynosić od 2.400 do 3.200 złotych.  Każdy zaś Polak, który będzie miał pracę, będzie chciał i będzie mógł pracować, będzie zarabiał dużo więcej ponad to.  Każdemu zaś, komu wydawać się będzie ta kwota zbyt dużą sumą, przypomnieć należy, iż nie tak dawno jeszcze pensje w Polsce wypłacane były w milionach. Rzecz w proporcjach.
 
Zasadniczy dochód w Unii Europejskiej jest postulatem, który winien stać się punktem programu politycznego partii narodowej Polaków nie szukających rozwiązań w historycznych manuskryptach, lecz potrafiących na swój sposób rozegrać swoją własną partię w wyznaczonym przez Pana Boga czasie.
 
Szczęść Boże Ludziom Takiej Partii!
 
Z Frankfurtu nad Menem mówił
 
Stefan Kosiewski
http://de.groups.yahoo.com/group/sowa/message/240
http://sowa.beeplog.de/17379_286557.htm
http://sowa.mypodcast.com/200704_archive.html
Od Frankfurt

http://de.groups.yahoo.com/group/sowa/message/229 W niedzielę 7 grudnia2008
Das Erste - Anne Will - Podcast 
Anne Will diskutiert mit ihren Gästen über politische Prozesse, wirtschaftliche Zusammenhänge und gesellschaftliche Trends. Sendezeit: Sonntags, 21:45 Uhr im Ersten. Die ganze Sendung als Audio-Podcast.
http://195.185.185.75/ndr/mp3/podcast/daserste_annewill/20081207_daserste_annewill.mp3    
    
07.12.08 - Mehr Geld für alle - schöne Bescherung gegen die Krisenangst?
Sonntag, 7. Dezember 2008 00:00
Über Maßnahmen gegen die Krisenangst diskutieren die Politiker Thilo Sarrazin (SPD), Dirk Niebel (FDP), Philipp Mißfelder (CDU), der Unternehmer Götz Werner und die Vorsitzende des Arbeitslosenverbandes Deutschland, Marion Drögsler.

Anne Will

http://www.phoenix.de/content/phoenix/die_sendungen/diskussionen/anne_will/213697

00:53, kultur , Grundeinkommen
Link
niedziela, 07 grudnia 2008
ARD 07.12.2008 um 21.45 Uhr AnneWill: Mehr Geld für alle. Zu Gast im Chat: Götz Werner

Mehr Geld für alle - schöne Bescherung gegen die Krisenangst

Sendung vom 07.12.2008 um 21.45 Uhr

Das nächste Jahr werde "ein Jahr schlechter Nachrichten", befürchtet Bundeskanzlerin Angela Merkel. Und so glauben laut neuem ARD-Deutschlandtrend auch drei Viertel der Bürger, dass uns im Jahr 2009 der schlimmste Teil der Wirtschaftskrise noch bevorsteht. Vorher aber ist Weihnachten, also überschlägt sich die Politik mit Ideen für eine schöne Bescherung, um die Krisenangst zu vertreiben: eine niedrigere Einkommensteuer, die Senkung der Mehrwertsteuer, die Abschaffung des Soli-Zuschlags und sogar die Ausgabe von Konsumgutscheinen werden diskutiert. All diese Vorschläge sollen helfen, die Bürger zu entlasten, den Konsum anzukurbeln und damit die Konjunktur zu beleben.

Aber welcher dieser Vorschläge hätte tatsächlich eine solche Wirkung? Und welche Maßnahme würde den Bürgern wirklich helfen? Wem sollte die Regierung am dringendsten unter die Arme greifen: der Mittelschicht oder Rentnern und Hartz IV-Empfängern? Und ist dies überhaupt der richtige Zeitpunkt für eine schnelle Entlastung, oder hat die Kanzlerin Recht, wenn sie noch abwartet und vor neuen Schulden zurückschreckt?

Das Thema diskutieren Thilo Sarrazin (SPD), Dirk Niebel (FDP), Philipp Mißfelder (CDU), der Unternehmer Götz Werner und die Vorsitzende des Arbeitslosenverbandes Deutschland, Marion Drögsler.

http://daserste.ndr.de/annewill/

Das Erste: So 21.45 Uhr
NDR: Mo 05.50 Uhr
MDR: Mo 09.50 Uhr
Phoenix: Mo 10.00 Uhr
EinsExtra: Mo 20.15 Uhr
HR: Di 08.55 Uhr

In Nord- und Lateinamerika bei DW-TV:
So 23.30 Uhr UTC

Und im Deutschlandradio:
So 21.45 Uhr auf LW 153
und 177 sowie auf MW 855
(DRM) und 990 kHz

ANNE WILL als Podcast

Haben Sie eine Sendung verpasst? Kein Problem - die vergangenen Folgen kommen jetzt als Audio-Podcast direkt auf Ihren PC.

[mehr]

Stefan Kosiewski: O bezwarunkową Pensję Powszechną dla Polaka - zasadniczy dochód w Unii Europejskiej!

Pod rozwagę, wielkopostnie

 wysłuchaj

Wiara w Jezusa zmartwychwstałego pozwala wierzyć w odzyskanie własności i wolności Narodu Polskiego.

Własność narodową Polaków, rozłożoną do 1939 roku między różne grupy społeczne, na mocy diabelskiego paktu narodowego socjalizmu z żydokomunizmem zaczęto wydzierać z polskich rąk.  Zniewoleni i ograbieni Polacy mieli być tylko siłą roboczą w obozach pracy III Rzeszy i w syberyjskich gułagach. Diabeł miał krótko dwa oblicza: po 1945 roku żydokomuna kradła już jawnie polską ziemię, prywatne zakłady przemysłowe, toczyła wojnę o handel z Polakami.
 
Sierpień 1980 roku przyniósł Polsce marzenie o wolności i samorządności. Złoczyńcy żydokomunistyczni nie zamierzali jednak oddać Polakom władzy, ani pozbyć się swoich materialnych zdobyczy. Plemię żmijowe szatana odegrało przed światem groteskę narodowego pojednania w Polsce. Najpierw Służba Bezpieczeństwa wykreowała w okresie Solidarności tzw. radykałów, których następnie internowano po to, żeby element polski etnicznie wypędzić z kraju, lub zepchnąć w polityczny niebyt, a ze swoimi rewizjonistami i pseudokatolikami spotkać się w Magdalence, by odegrać farsę porozumienia okrągłego stołu.
Pod płaszczykiem pluralizacji, wielości partii politycznych i poglądów, dokonano grabieżczej prywatyzacji majątku Narodu Polskiego. Pod płaszczem globalizacji ulokował się w Polsce kapitał międzynarodowy, handel i przemysł. Wspólnicy światowi miejscowych złoczyńców.
 
Sojusz Wojskowy, wspólne agresje i plany militarne utwierdzają wzbogaconych tak oto złoczyńców w przekonaniu, że do utrzymania pozycji panów nad Polakami wystarczy już tylko powtarzać stare zaklęcie złodziejskie: zabrane będzie temu, który nie ma, a Mamon dołoży temu, który nakradł i ma.
 
Ne tylko dla rodziny Gierka, Jaruzelskiego, Kiszczaka i Urbana stworzony został system grabieży dokonanej w biały dzień na Narodzie Polskim. Hołota żydokomunistyczna to dzisiaj kilka milionów ludzi, które żyją na koszt zniewolonego Narodu Polskiego.  A Naród ten to ponad 30 milionów ludzi, którzy nie mają nic: żadnych mieszkań, żadnych domów na własność, żadnych akcji. 30 milionów Polaków, dla których ani żydokomuna ani Unia Europejska nie ma i nie będzie miała pracy, a sojusze wojskowe nie są w stanie wysłać ich wszystkich na wszystkie nawet fronty świata.
 
Tak samo jest w Czechach i na Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, w Niemczech i wszędzie, gdzie tylko grabieżcze plemię szatana postanowiło zabrać, by zapanować.
 
Bóg chciał i zmartwychwstał. Naród też powstanie.  Ten, który zabrał cudze nie jest właścicielem. Na własność posiadł tylko strach przed odebraniem zakumulowanego kapitału.
 
Tymczasem przedstawia się po dobroci
Plan odzyskania zagrabionego majątku Narodu Polskiego:
 
1. należy odebrać tym, co zagrabili i mają - nałożyć wysokie podatki na tych, którzy mają;
2. odzyskany majątek należy rozdać tym, którzy nie mają nic, bo ich ograbiono
- należy wprowadzić Pensję dla Polaka.
 
Nie jakiś zasiłek czymkolwiek uwarunkowany, ale niezbywalną, gwarantowaną przez państwo pensję umożliwiającą ludzką egzystencję w Polsce.
Nie można więc poprzestać na wpisywaniu do Konstytucji RP artykułu chroniącego życie każdego człowieka, gdyż państwo, które stoi na straży ochrony zagrabionej własności, musi zadbać też o to, żeby wywłaszczeni i ograbieni mieli za co godnie żyć.
 
Postulat pensji dla każdego obywatela w Unii Europejskiej nie jest rewolucyjny, nie zapowiada zmiany stosunków własności, dlatego krąży już po Europie i  czas najwyższy na Polskę. Pora na hasło:
Wolność zamiast pełnego zatrudnienia.
 
Stefan Kosiewski
                
                                              

http://sowa.beeplog.de/17379_286557.htm
01:05, kultur , Grundeinkommen
Link
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy poza granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND