czwartek, 07 października 2010
Znasz li ten kraj?

Do jakich to "postępowych cywilizacji" zbliżać ten kraj, który Dobra Dusza ma na myśli?

Powrót do strony Narodowcy
Alfred Bruszewski Alfred Bruszewski Kraje ktorymi rzadza skorumpowane kliki, wyslugujace sie obcym, traktujace wlasne spoleczestwo po "gangstersku", gdzie panuja uposledzone stosunki, (rodem z trzeciego swiata), zamiast zblizac sie do postepowych cywilizacji - oddalaja sie. Jest to polityka nie tylko niemoralna , ale przede wszystkim szkodliwa.
Wczoraj o 16:23 · ·
 
    • około godziny temu ·
sobota, 16 stycznia 2010
Marek Głogoczowski: Chrześcijański etos lichwy

< <<kliknij, żeby powiększyć/ gross machen
Stefan Kosiewski i dr Marek Głogoczowski, Zakopane 2005

“CHRZEŚCIJAŃSKI” ETOS LICHWY"

Marek Głogoczowski / „Gasienica”
 (ze zbioru „Jak Janosik prywatyzował Bank Światowy”, Kraków 1992)

    Stary Testament podaje taką oto zasadę stosowania lichwy: “Obcemu możecie pożyczać na lichwiarski procent, ale twemu bratu nie będziesz pożyczał na lichwiarski procent” (V Mój. 23, 21). Zakaz pożyczania „swoim” na wysoki procent, a także zasada umarzania długów co 7 lat, gwarantowała wewnętrzną spójność, oraz względną materialną równość wśród członków żydowskiej gminy. Zezwolenie na lichwę w stosunku do „obcych” było wręcz genialnym środkiem podboju Ziemi przez „Naród wybrany” – co zresztą w Biblii jest wyraźnie powiedziane: „gdyż Pan, Bóg twój, błogosławić ci będzie, jak ci obiecał, abyś wielu ludziom pożyczał w zastaw, ale ty sam nie będziesz się zapożyczać i dawać zastawu. Będziesz panował nad wieloma ludami, ale one nie będą nad tobą panować.” (V Mój. 6, 11); (gdyż przysiągł Pan, Bóg twój) „dać tobie domy pełne wszelakich dóbr, których nie gromadziłeś wykute studnie, których nie wykuwałeś, winnice i sady oliwne, których nie sadziłeś” (V Mój. 6, 11)
    Pierwsi chrześcijanie, którzy się zbuntowali przeciw zbójeckim ambicjom „panowania nad ziemią” ich własnej, żydowskiej gminy, rozszerzyli pojecie „braci” oraz „rodziny” na wszystkie narody, które dały się ochrzcić. Dzięki temu, wraz z nakazem „miłowania bliźniego jak siebie samego”, zakaz pożyczania na procent objął całą chrześcijańską Europę – i w tej ciemnocie oraz braku ekonomicznego liberalizmu Europa tkwiła przez ponad tysiąc lat. W miarę jednak postępów kapitalizmu idea braterstwa narodów, które przyjęły chrzest, uległa zapomnieniu, a co bogatsze z tych narodów zaczęły z powrotem imitować grabieżczy etos „Narodu wybranego”, czyniąc z Dekalogu i z „miłości bliźniego” tylko wydętą na zewnątrz „chrześcijańską” atrapę.
    W dwudziestym wieku, po trwającej kilkadziesiąt lat „nocy komunizmu”, kiedy to pożyczanie na wysoki procent zostało prawnie zakazane, Polska „powróciła do Europy” 1 stycznia 1990 w momencie rozpoczęcia naszej sławnej Reformy. „Reforma” ta jest niczym innym, jak tylko zakamuflowanym PROGRAMEM WIELKIEJ WEWNĄTRZNARODOWEJ LICHWY. Trzeba przyznać, że wyspecjalizowani w sztuce teatralnej Polscy Patrioci bardzo dobrze spektakl maskujący intencje Reformy wyreżyserowali: bezpośrednio przed rozpoczęciem „planu” Orłowi Białemu założono z patosem koronę, artyści dawali natchnione występy pod tytułem „nareszcie jesteśmy we własnym domu”, a w kościołach śpiewano ze wzruszeniem „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”.
    I Pan pobłogosławił, ale zgodnie z zasadą zapisaną w Biblii, we „wspólnym domu” pobłogosławił tylko tym, którzy pożyczali polskim bankom pieniądze. Bo lichwa u nas jest taka, jakiej najstarsi mojżeszowi nie pamiętają: ze stu dolarów „zainwestowanych:” w NPB na początku 1990, po roku można było odzyskać już dwieście dolarów, a po dwóch latach już tych dolarów trzysta!
    Ta zorganizowana pod patronatem Banku Światowego lichwa, załatwiła nie tylko naszych, rozwojowo ambitnych chłopów, którzy głodowali pod Sejmem, błagając by im długi odpuszczono. Państwowe fabryki, by móc cokolwiek wyprodukować, też musiały brać, choćby tylko „wewnętrznie”, średnioterminowe kredyty i odsetki od tych kredytów podrożyły o kilkadziesiąt procent wszystkie polskie wyroby – tak iż praktycznie wszystkie fabryki utraciły swą konkurencyjność z analogicznymi przedsiębiorstwami za granicą, gdzie te odsetki są wielokrotnie niższe. W ten genialnie prosty sposób udało się do minimum zredukować wartość polskiego majątku narodowego. Ten nasz wspólny majątek rozdaje się obecnie za jakieś „odczepne” NARODOM WYBRANYM, które od czasów rozwojowo ambitnego Gierka zaczęły Polsce pomagać: amerykański koncern „Pepsi” wziął już sobie warszawskiego „Wedla”, Anglicy biorą kopalnie miedzi, a jakiś Włoch przechwycił łódzką „Bistonę”, której maszyny natychmiast sprzedał Rosjanom.
    Spełniła się zatem w Polsce zapisana w Biblii obietnica Pana, że ci, którzy innym na procent pożyczają, z czasem zagarną wszystko: i fabryki, których nie budowali, i kopalnie, których nie drążyli, i pola, których nie uprawiali. Po tych aktach ekonomicznego zaboru, w których nasi „chrześcijanie” z entuzjazmem wciąż uczestniczą, pozostanie nam we wspólnym domu dość dużo ludzi nikomu niepotrzebnych, których nasz liberalny rząd pozbawia obecnie ziemi i warsztatów pracy. Zgodnie z Pismem Świętym, ci „obcy” zostaną w „Ziemi Obiecanej”, jaką jest dzisiejsza Polska, wytępieni: albo się będą musieli zapić na śmierć na bezrobociu, albo, jak ci zrujnowani przez odsetki chłopi, powiesić się sami. Jeśli zaś chcą dalej żyć, winni już teraz pakować manatki i starać się o wyjazd na „dobrowolne roboty” do któregoś z NARODÓW WYBRANYCH.
     I cóż tym, niepotrzebnym dziś Polsce Polakom na odchodnym, bez żadnego szyderstwa, należy powiedzieć? Czy to, że o taką chrześcijańską Polskę pod przywództwem „Solidarności” sami walczyli? Czy też może to, że śpiewając za komuny w kościołach „Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie”, wzywali oni imienia Pańskiego nie nadaremno. Bowiem taką właśnie wolność, jaką dzisiaj mają, ten Pan im, już w czasach Mojżesza, przysiągł.
http://senat.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?80640
Tagi: lichwa
16:34, kultur , Bez lichwy i podatków
Link
środa, 06 stycznia 2010
Dariusz Brzozowiec "Alternatywna Ekonomia czyli koniec epoki lichwy" Konferencja 2013 - 2/4, wideo 53 min, Warszawa 25.10.2009
Tagi: lichwa
22:01, kultur , Bez lichwy i podatków
Link
piątek, 14 listopada 2008
Wałęsie nie przyjdzie do głowy, że wyzwolił nas spod komunistycznego deszczu, by wepchnąć Naród Polski pod lichwiarską RYNNĘ!


Przeżyliśmy ostatnio wybory w USA. Wrzawa telewizyjna z tym związana nieco ucichła, ale pozostała w moim mniemaniu obawa o los Prezydenta elekta.
Dziś Prezydent ELEKT ma nie byle jakie problemy do rozwiązania, a głównym z nich jest problem finansowy.  Moje obawy mają dwa rozwiązania: jakby dwie alternatywy.  Jeśli Pr. Elekt dogada się z FED, to te jego obiecanki wyborcze, można z całą odpowiedzialnością między bajki włożyć.!!!  Jeśli zaś pójdzie na pojedynek z FED, a tak by należało, to podzieli los WIELKIEGO J. Kenededy'ego, zresztą tak samo, jak jego trzech poprzedników.

     Ta powyższa prognoza nie jest wcale wyssana z mego palca, ale są to wyciągnięte wnioski z historii, a teraz potwierdzone przez autora (14.10.2008. - A. W.) odpowiedzi na pytanie "Skąd rząd USA weźmie 700 mld. dolarów?"  Moja odpowiedź jest bardzo prosta.  Wydrukuje je FED.  Czyli, "bankierzy" z FED wydrukują kasę dla samych siebie i pożyczą ją rządowi USA.

     Analizując odpowiedź autora A. W. na powyższe pytanie, należy stwierdzić, że rząd USA w zamian za wydrukowane pieniądze przekaże Fedowi oprocentowane obligacje, które po jakimś czasie sam MUSI wykupić z pieniędzy podatników. Jeśli rząd nie będzie miał pieniędzy (z powodu lichwy ich miał nie będzie!) na spłatę obligacji, to zapożyczy się u "bankierów" i powstanie niespłacalny dług publiczny. Starym zwyczajem nic się nie zmieni. Dług wobec banków wzrośnie jeszcze bardziej, podobnie jak inflacja i spadek realnej wartości dolara.!!!

     Na tle powyższego w kosmopolitycznych mediach podaje się, że rządy państw ratują banki poprzez zasilanie ich w podobny sposób co Amerykański FED.
Jest to bardzo ciekawe, że banki MOŻNA "zasilać" z publicznych pieniędzy, a nasze stocznie przed upadłością, której lichwa jest przyczyną NIE można.!!!

     Ostatnio nasiliły się protesty związkowców. Okupują siedziby władz, palą opony, czyli robią zadymę.  Naiwni pewnie nie wiedzą, że walczą z kleszczami w rękach "kowala", zamiast z "KOWALEM".!!!???  Próbują wymusić rozwiązania na władzy, które to rozwiązania z powodu absolutnej władzy, spoczywającej w rękach oligarchii finansowej są NIEROZWIĄZYWALNE.!!!  Widocznie ta wiedza jeszcze do związkowców nie dotarła, a powinna, skoro żadne dotych czasowe protesty niczego do końca i porządnie w interesie narodu nigdy jeszcze nie zostały rozwiązane.

     Mieliśmy ostatnio Wielką 90-tą rocznicę odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI.
Tyle wrzawy i przekomarzania się o to "CZYJA JEST KROWA" jeszcze w życiu nie widziałem ani nie słyszałem.  Mówienie dziś o suwerenności narodowej, to kpina z NARODU, czyli SUWERENA, który suwerenem wcale nie jest.!!!

    Dlaczego tak sądzę?
Wielki noblista L. W. który przymierza się do 25-tej rocznicy obchodów "nobla", uzurpuje sobie pokonanie komunizmu (oczywiście nas, czyli narodu przy tym nie było?) ale pewnie nie przyjdzie wielkiemu nobliście do głowy, że "wyzwolił naród polski spod komunistycznego deszczu, ale wepchał NAS pod lichwiarską, kapitalistyczną RYNNĘ.!!!" Szczegóły opisałem w pisanej przeze mnie książce (podręczniku) pt: "Nowa Ekonomia bez lichwy i podatków".

    Wracając do wspomnianej wyżej "KROWY", odkryłem, że krowę (krową jest umęczony przez lichwę NARÓD POLSKI) tą, ŻYWI NARÓD POLSKI, a doi ją wyłącznie ponadnarodowa i antynarodowa oligarchia finansowa, zainstalowana w bankach.  Nie mogę wyjść ze zdumienia, że tak spokojnie, ten oszukiwany przez "bankierów" NARÓD, MILCZY o tym lichwiarskim szwindlu???, a zajmuje się tylko "kleszczami" w rękach lichwiarza?  Powyższy wywód o FED i związany z tym kryzys finansów świata jest tego dowodem.!!!

     Szanowni adresaci!
To, co wyżej napisałem odkrywa przed narodem ogrom braku wiedzy w narodzie, na temat przyczyn ZŁA, który to brak wiedzy jest zasadniczą przyczyną tego MILCZENIA MAS głodnych nie ze swej winy, bo okradanych przez banki i partyjnych oszustów, ludzi, szumnie nazywanych obywatelami.!!!  Zasadniczą rolę w edukacji, mogli by odegrać ludzie wykształceni, ale???

     Na dzisiejszych uniwersytetach wykłada się wyłącznie lichwiarską, kapitalistyczną "ekonomię".  Skąd więc mogą się znaleść ludzie znający NOWĄ EKONOMIĘ bez lichwy i podatków???, która jest dziś jakby dziewiczym terenem, który trzeba dopiero zagospodarować, ale nie można tego szybko zrobić, bo nie ma kadr, a SUWEREN jest od lat karmiony kłamstwami, które jakby przyjął za dobrą monetę, a cieszą się z tego tylko złoczyńcy, których mamy na każdym kroku wokół siebie, a którzy uprawiają globalny spisek, a kosmopolityczne media, będące na usługach spiskowców, piorą mózgi naiwnym nie z własnej woli ludziom.

    Tak więc na scenie mamy "wykształciuchów" na lichwiarskiej "ekonomi", którzy nie dostrzegają giełdowej ruletki, która jest niczym "Janosik", tyle że w odwrotnym kierunku. Słynny Janosik odbierał bogatym i rozdawał biednym.!!!  Ten obecny "Janosik" odwrotnie, "ZABIERA BIEDNYM, a daje bogatym, w dodatku wyłącznie tym, którzy posiadają monopol na wyłączną kreację pieniądza, czyli "bankierom".  Gdyby rząd miał monopol na kreację pieniądza, nie musiał by pożyczać u "bankiera"!!!

    W Ekonomii WSPÓLNOTY SPOŁECZNEJ (obywatelskiej), nie ma potrzeby zabierać bogatym by dać biednym.!!!  DYWIDENDA NARODOWA, uzupełnia tylko braki pieniężne i reguluje poziom zaopatrzenia ludzi w pieniądze w zakresie, by popyt w każdym czasie równoważył się z podażą. Tylko tyle.

Nie jest jednak możliwe, by dzisiejszy "koń" (gospodarka narodowa) mógł biegać 
ze związanymi lichwą i podatkami nogami.  Tylko rozwiązanie "koniowi" nóg, czyli przejęcie przez suwerena MOCY tworzenia pieniędzy przez NARÓD, stworzy warunki do nieograniczonego rozwoju społecznego.

     Nie widzę, by Państwo adresaci rozumieli narodowe sprawy, w sposób, który by usuwał obcą niewolę w postaci globalnej władzy nan naszą największą narodową wartością, czyli krwią, czyli pieniądzem, czyli ZŁOTYM.  Bardzo boleję nad waszym bezgranicznym i z uporem maniaka MILCZENIEM nad być, albo nie być narodu i państwa polskiego.!!!
 
Na tym kończę i załączam uzupełnioną i poprawioną wersję mego podręcznika o NOWEJ EKONOMII.

Kazimierz Józef Styrna
 

  NOWA EKONOMIA.doc
1234K Zobacz Pobierz
http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/d0428ed8770cca21?hl=pl
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy poza granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND